Mrtvý muž nalezený v kukuřičném poli u Lázní Bělohrad byl zavražděn, policie hledá svědka

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 9. 2017 18:29
Mrtvý padesátiletý muž, který byl 14. srpna nalezen na poli u Lázní Bělohrad na Jičínsku, byl zavražděn. Potvrdila to pitva. Vražda se stala asi letos 31. července, od kdy byl muž pohřešován. Policie v souvislosti s případem hledá asi třicetiletého muže, který se údajně na místě nálezu těla pohyboval. Novinářům to řekl vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie Luděk Čížek. Mrtvolu našel svědek v kukuřičném poli v místní části Nad Remízkem v lokalitě Horní Nová Ves. Tělo bylo vzhledem k teplému počasí již ve značném stadiu rozkladu. Totožnost mrtvého policisté zjistili podle rozboru DNA a pomocí daktyloskopie.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Hradec Králové - Z vraždy padesátiletého muže, jehož tělo bylo nalezeno 14. srpna na poli u Lázní Bělohrad na Jičínsku, policie obvinila manželský pár ze Semilska. Muže z Prahy manželé podle kriminalistů zastřelili, poté mu ukradli několik desítek tisíc korun. V případě odsouzení dvojici hrozí až výjimečný trest, uvedla policie. Okresní soud v Jičíně ve čtvrtek odpoledne na oba obviněné uvalil vazbu. Zavražděný byl pohřešován od letošního 31. července.

Devětadvacetiletý podezřelý a jeho šestadvacetiletá manželka se k činu při výslechu doznali. Zbraň použitou k vraždě měli manželé v držení nelegálně. "Jednalo se o promyšlenou loupežnou vraždu," řekl vyšetřovatel Michal Hynek. Dodal, že manželé jsou obviněni také z nedovoleného ozbrojování.

Manželský pár se k činu podle kriminalistů rozhodl kvůli tíživé finanční situaci v rodině. O své oběti manželé podle kriminalistů předem věděli, že muž jako sběratel bude mít zájem o fiktivně nabídnuté věci a bude mít u sebe peníze. Proto jej pod záminkou prodeje věcí vylákali do svého auta. Čin se stal v autě za jízdy poblíž místa, kde se později našlo tělo, řídil muž, střílela žena, uvedl Hynek.

Pistoli použitou k vraždě i auto policisté zajistili. Manželé měli v držení i další zbraně jako zbraň malé ráže, nože či plynové pistole. I proto jejich zadržení v úterý 5. září ráno provedla zásahová jednotka. Obviněný muž byl podle policie v minulosti trestán za násilné činy.

Mrtvolu našel svědek v kukuřičném poli v místní části Nad Remízkem v lokalitě Horní Nová Ves. Tělo bylo vzhledem k teplému počasí již ve značném stadiu rozkladu. Totožnost mrtvého policisté zjistili až podle rozboru DNA a pomocí daktyloskopie, tedy otisků prstů.

V závěru srpna policie při vyšetřování vraždy požádala o pomoc veřejnost. Zveřejnila popis hledaného svědka, který na místě nálezu těla byl. Ve čtvrtek policisté potvrdili, že hledaným byl pachatel.

Policie prověřuje, zda manželský pár nemá na svědomí i jinou trestnou činnost. Podle detektivů by se však neměl opakovat případ manželů Stodolových, kteří v letech 2001 až 2003 ze zištných důvodů zavraždili osm lidí. "V tuto chvíli nemáme takové indicie, abychom se mohli domnívat, že tam je nějaká další neobjasněná vražda," uvedl Hynek.

V polovině srpna se v Lázních Bělohrad stala také trojnásobná vražda. Z vraždy dvou žen a dítěte policie obvinila devětadvacetiletého muže. V případě prokázání viny mu hrozí až doživotí. Podle kriminalistů nemá trojnásobná vražda s případem muže nalezeného v kukuřičném poli žádnou souvislost.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy