Mrtvý muž nalezený v kukuřičném poli u Lázní Bělohrad byl zavražděn, policie hledá svědka

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 9. 2017 18:29
Mrtvý padesátiletý muž, který byl 14. srpna nalezen na poli u Lázní Bělohrad na Jičínsku, byl zavražděn. Potvrdila to pitva. Vražda se stala asi letos 31. července, od kdy byl muž pohřešován. Policie v souvislosti s případem hledá asi třicetiletého muže, který se údajně na místě nálezu těla pohyboval. Novinářům to řekl vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie Luděk Čížek. Mrtvolu našel svědek v kukuřičném poli v místní části Nad Remízkem v lokalitě Horní Nová Ves. Tělo bylo vzhledem k teplému počasí již ve značném stadiu rozkladu. Totožnost mrtvého policisté zjistili podle rozboru DNA a pomocí daktyloskopie.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Hradec Králové - Z vraždy padesátiletého muže, jehož tělo bylo nalezeno 14. srpna na poli u Lázní Bělohrad na Jičínsku, policie obvinila manželský pár ze Semilska. Muže z Prahy manželé podle kriminalistů zastřelili, poté mu ukradli několik desítek tisíc korun. V případě odsouzení dvojici hrozí až výjimečný trest, uvedla policie. Okresní soud v Jičíně ve čtvrtek odpoledne na oba obviněné uvalil vazbu. Zavražděný byl pohřešován od letošního 31. července.

Devětadvacetiletý podezřelý a jeho šestadvacetiletá manželka se k činu při výslechu doznali. Zbraň použitou k vraždě měli manželé v držení nelegálně. "Jednalo se o promyšlenou loupežnou vraždu," řekl vyšetřovatel Michal Hynek. Dodal, že manželé jsou obviněni také z nedovoleného ozbrojování.

Manželský pár se k činu podle kriminalistů rozhodl kvůli tíživé finanční situaci v rodině. O své oběti manželé podle kriminalistů předem věděli, že muž jako sběratel bude mít zájem o fiktivně nabídnuté věci a bude mít u sebe peníze. Proto jej pod záminkou prodeje věcí vylákali do svého auta. Čin se stal v autě za jízdy poblíž místa, kde se později našlo tělo, řídil muž, střílela žena, uvedl Hynek.

Pistoli použitou k vraždě i auto policisté zajistili. Manželé měli v držení i další zbraně jako zbraň malé ráže, nože či plynové pistole. I proto jejich zadržení v úterý 5. září ráno provedla zásahová jednotka. Obviněný muž byl podle policie v minulosti trestán za násilné činy.

Mrtvolu našel svědek v kukuřičném poli v místní části Nad Remízkem v lokalitě Horní Nová Ves. Tělo bylo vzhledem k teplému počasí již ve značném stadiu rozkladu. Totožnost mrtvého policisté zjistili až podle rozboru DNA a pomocí daktyloskopie, tedy otisků prstů.

V závěru srpna policie při vyšetřování vraždy požádala o pomoc veřejnost. Zveřejnila popis hledaného svědka, který na místě nálezu těla byl. Ve čtvrtek policisté potvrdili, že hledaným byl pachatel.

Policie prověřuje, zda manželský pár nemá na svědomí i jinou trestnou činnost. Podle detektivů by se však neměl opakovat případ manželů Stodolových, kteří v letech 2001 až 2003 ze zištných důvodů zavraždili osm lidí. "V tuto chvíli nemáme takové indicie, abychom se mohli domnívat, že tam je nějaká další neobjasněná vražda," uvedl Hynek.

V polovině srpna se v Lázních Bělohrad stala také trojnásobná vražda. Z vraždy dvou žen a dítěte policie obvinila devětadvacetiletého muže. V případě prokázání viny mu hrozí až doživotí. Podle kriminalistů nemá trojnásobná vražda s případem muže nalezeného v kukuřičném poli žádnou souvislost.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy