Mrázkovy odposlechy opět ožily. Jako bič na Tlustého

Domácí Domácí, Redakce DOM
18. 9. 2008 8:45
Média odposlechy zveřejnila už před dvěma lety

Praha - Policejní odposlechy zavražděného krále českého podsvětí Františka Mrázka se opět vynořily na světlo.

O pokusech ovlivnit jejich prostřednictvím dění v české politice psal deník Aktuálně.cz už před více než dvěma lety.

Připomeňte si: Odhalení! Policie zkusila ovlivnit volby

Teď jejich část zveřejnila Mladá fronta Dnes. Deník napsal, že poslanec ODS Vlastimil Tlustý mohl být na zločiny kolem Mrázka napojen a že mu Mrázek podle odposlechů nabízel milionové částky za protislužby.

Tlustý, kterého v současné době vedení ODS kvůli roli v kauze Morava vyzývá k odchodu ze strany a ze sněmovny, jakékoli spojení s organizovaným zločinem odmítá.

Sedm let staré hovory

Deník Aktuálně.cz v roce 2006 napsal, že se odposlechy uniklé z policejních spisů staly součástí politického boje. Policie už tehdy vyšetřovala, kdo data na veřejnost vynesl. Nic ale nezjistila.

Odposlechy pocházejí z roku 2001 a monitorují kontakty Vlastimila Tlustého s podnikatelem Igorem Šafrankem, tehdejším blízkým spolupracovníkem bosse podsvětí Františka Mrázka.

První odposlechy zachycují rozhovory Tlustého a Šafranka, během nichž se domlouvají na schůzkách. Šafranko o nich vždy obratem podává zprávu Mrázkovi.

Vlastimil Tlustý nikdy nepopíral, že Šafranka zná a scházeli se spolu. Odmítal ale, že by Šafranko byl prostředníkem mezi ním a Mrázkem.

Dále čtěte: Tlustý: Jak se z bývalého ministra stal donašeč

 

Právě se děje

Další zprávy