Motorkáři z Nočních vlků opustili Čechy, jsou v Německu

ČTK ČTK
7. 5. 2015 18:11
Motorkáři, mezi kterými jsou podle německé policie i Bulhaři s Makedonci, se po několikahodinové kontrole dokladů vydali směrem na Drážďany.
Motorkáři z klubu Noční vlci.
Motorkáři z klubu Noční vlci. | Foto: Jakub Plíhal

Drážďany - Skupina asi třiceti motorkářů hlásících se k ruskému klubu Noční vlci, který v rámci oslav 70. výročí konce druhé světové války uspořádal kontroverzní jízdu z Moskvy do Berlína, ve čtvrtek odpoledne překročila hranice mezi Českou republikou a Německem.

Motorkáři, mezi kterými jsou podle německé policie i Bulhaři s Makedonci, se po několikahodinové kontrole dokladů vydali směrem na Drážďany. Ještě ve čtvrtek jsou očekáváni v saském městě Torgau, kde se na konci dubna 1945 setkala na Labi sovětská a americká vojska.

Jezdci do Saska přijeli po české dálnici D8. Na hraničním přechodu Krásný Les - Breitenau na ně již čekali němečtí policisté, kteří kolonu vyvedli z dálnice ke kontrole. List Sächsische Zeitung na svém webu uvedl, že kontrola víz se ukázala jako komplikovaná, neboť trvala několik hodin. Motorkáře poté podle listu Bild směrem na Drážďany doprovázela dopravní policie.

Přesný harmonogram motorkářů není k dispozici. Ještě dnes ale chtějí položit věnce u památníku setkání rudoarmějců s americkými vojáky v polabském Torgau. V pátek pak chtějí odjet do Berlína, kde v sobotu plánují oslavit porážku nacistického Německa.

Noční vlci si cestu do Berlína naplánovali přes Bělorusko, Polsko, Česko, Slovensko a Rakousko. Vjezd na polské území jim ale polské úřady zakázaly. Noční vlci ale oznámili, že několika jejich členům se podařilo legálně překročit hranice s Evropskou unií, takže cestu podnikli. Během jízdy se k nim přidali příznivci z několika evropských zemí.

 

Právě se děje

Další zprávy