Motorkář zemřel během příjmu do nemocnice

Veronika Šmausová
23. 9. 2009 15:19
Praha - Smrtí skončila noční nehoda motocyklu na Rakovnicku. Třiatřicetiletý řidič náraz do stromu nepřežil, jeho 32letý spolujezdec byl ošetřen s podezřením na vážný úraz hlavy.
Foto: HZSPK

Nehoda se stala mezi obcemi Nové Strašecí a Čelechovice před desátou hodinou večer. Řidič narazil v plné rychlosti do stromu a jeho motocykl začal po nárazu hořet.

"Nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky a následně nezvládl řízení," řekla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Po příjezdu záchranné služby byl řidič motocyklu v bezvědomí a měl mnohočetná poranění.

"Utrpěl popáleniny, úraz hlavy a zasahující lékař nemohl vyloučit ani hrozící vnitřní poranění a možné zlomeniny končetin," vypočítala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Při převozu do nemocnice došlo při průjezdu nemocniční vrátnicí k selhání srdce, a tak ještě v sanitce začali záchranáři muže oživovat.

"V resuscitaci se pokračovalo ještě i při příjmu v nemocnici. Srdeční činnost se ale obnovit nepodařilo a lékaři museli konstatovat smrt," dodává Janečková.

Spolujezdec vyvázl z nehody s těžkým poraněním hlavy, které mu ošetřili lékaři Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy