Motorkář zemřel během příjmu do nemocnice

Veronika Šmausová
23. 9. 2009 15:19
Praha - Smrtí skončila noční nehoda motocyklu na Rakovnicku. Třiatřicetiletý řidič náraz do stromu nepřežil, jeho 32letý spolujezdec byl ošetřen s podezřením na vážný úraz hlavy.
Foto: HZSPK

Nehoda se stala mezi obcemi Nové Strašecí a Čelechovice před desátou hodinou večer. Řidič narazil v plné rychlosti do stromu a jeho motocykl začal po nárazu hořet.

"Nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky a následně nezvládl řízení," řekla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Po příjezdu záchranné služby byl řidič motocyklu v bezvědomí a měl mnohočetná poranění.

"Utrpěl popáleniny, úraz hlavy a zasahující lékař nemohl vyloučit ani hrozící vnitřní poranění a možné zlomeniny končetin," vypočítala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Při převozu do nemocnice došlo při průjezdu nemocniční vrátnicí k selhání srdce, a tak ještě v sanitce začali záchranáři muže oživovat.

"V resuscitaci se pokračovalo ještě i při příjmu v nemocnici. Srdeční činnost se ale obnovit nepodařilo a lékaři museli konstatovat smrt," dodává Janečková.

Spolujezdec vyvázl z nehody s těžkým poraněním hlavy, které mu ošetřili lékaři Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy