Motorkář předjížděl kolonu, po srážce s autem spadl do rybníka

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 4. 2016 13:10
Po dopravní kolizi s osobním automobilem v sobotu dopoledne v Černožicích na Královéhradecku spadl do rybníka asi padesátiletý motorkář. S vážnými zraněními hrudníku a v umělém spánku je v péči lékařů traumacentra v Hradci Králové. Dvoučlenná posádka vozu utrpěla lehká zranění. Nehoda se stala na hlavní silnici I/33, kde silničáři opravují povrch vozovky a doprava je řízená kyvadlově. Motorkář předjížděl kolonu a střetl se odbočujícím automobilem, vylétl ze silnice a skončil i se svým strojem ve vodě. Svědkové nehody jej ihned vytáhli na břeh.
Motorka skončila po srážce s autem v rybníce.
Motorka skončila po srážce s autem v rybníce. | Foto: ZZS KHK
 

Právě se děje

před 57 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy