Motivem vraždy v Měšicích byly partnerské neshody, muž zabil děti, ženu a sám sebe

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 9. 2022 14:29
Motivem trojnásobné vraždy a sebevraždy v Měšicích u Prahy byly podle prvotních zjištění policie partnerské neshody. Otec podle kriminalistů postupně zastřelil dvě děti a manželku a poté se sám zabil. Soudní pitva prokázala, že všichni zemřeli na střelná poranění, uvedla v úterý na webu policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.
Motivem trojnásobné vraždy a sebevraždy v Měšicích u Prahy byly podle prvotních zjištění policie partnerské neshody.
Motivem trojnásobné vraždy a sebevraždy v Měšicích u Prahy byly podle prvotních zjištění policie partnerské neshody. | Foto: ČTK

Policisté našli mrtvé v rodinném domě v Měšicích v pondělí odpoledne. Na místě zasahovali po upozornění sousedů, kteří rodinu dlouho neviděli. Se vstupem do domu jim pomohli hasiči. Uvnitř byli čtyři lidé bez známek života - dva dospělí a dvě nezletilé děti.

"Nařízená soudní pitva prokázala, že všechny osoby zemřely na střelná poranění. Třiačtyřicetiletý otec rodiny postupně zastřelil dvě nezletilé děti, devětatřicetiletou manželku a následně svou legálně drženou zbraň obrátil proti sobě. Podle prvotních šetření byly motivem vraždy partnerské neshody," uvedla mluvčí.

Po prvním ohledání místa policie konstatovala, že jde o trojnásobnou vraždu a sebevraždu, píše Deník. Obec před svým úřadem v pondělí večer vyvěsila černou vlajku. "Na počest tří obětí dnešní tragické události," uvedla obec na Facebooku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy