Moravskoslezskou ČSSD povede do voleb ministr Zaorálek

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2017 16:05
Moravskoslezské sociální demokraty povede do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, který stál v čele kandidátní listiny už před čtyřmi lety. O podobě kandidátní listiny sociální demokraté rozhodovali v pátek a dnes ve vnitrostranickém hlasování. Účast ale byla velmi nízká a hlasy se tak nakonec ani nesčítaly, řekla tajemnice Petra Krejčířová. V případě, kdy je účast nižší než 30 procent, se hlasy nesčítají a platí kandidátní listina navržená krajským výkonným výborem. Na druhém místě kandidátky bude karvinský primátor Tomáš Hanzel, třetí někdejší náměstek hejtmana Jiří Vzientek.
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy