Mladík nezvládl řízení. Narazil do stromu a zemřel

Jitka Gráfová, gra
29. 5. 2010 12:40
Lékař na místě konstatoval smrt
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Spáňov  - Pětadvacetiletý řidič zemřel v noci na dnešek při nehodě na hlavní silnici mezi Domažlicemi a Klatovy nedaleko Spáňova.

Mladík nezvládl řízení a s největší pravděpodobností dostal smyk.

"Následně sjel mimo silnici a narazil přímo do stromu. Přesné příčiny nehody jsou ale v šetření," uvedla pro Aktuálně.cz  policejní mluvčí Martina Kohoutová.

Na místě zasahovali i hasiči a záchranná služba. Mladíkovi už nebylo pomoci a na místě zemřel.

"Hasiči byli k nehodě povoláni v 23:05, o pár minut byli na místě a vyprostili těžce zraněného mladíka. Po předání záchranné službě lékař konstatoval smrt,"  uvedl pro Aktuálně.cz operační důstojník plzeňských hasičů.

Minulý víkend se stal osudným i pro mladého motorkáře  u benzínové stanice ve Strakonicích, který rovněž během předjíždění dostal smyk a na místě zemřel.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy