Nové hvězdy českých zoo: Tato mláďata se letos narodila

Nové hvězdy českých zoo: Tato mláďata se letos narodila
Své jubilejní 30. mládě zplodil v ZOO Liberec 23letý samec velblouda dvouhrbého Claudius. Poslední mládě se narodilo 13. března. Jde o jeho 24. dcerku. Dostala jméno Selenga, matkou je devítiletá Shakira. Historie chovu velbloudů v Liberci sahá až do roku 1957, kdy zoologická zahrada získala svého prvního jedince, samici Bezděchodku z tehdejšího Sovětského svazu.
Krátce po Novém roce přivítala zoologická zahrada v Liberci novorozenou samičku žirafy Rothschildovy, která dostala jméno Arusha. Její matkou je samice Twiga a otcem samec Mike. V tomto roce očekává liberecká zoo ještě další dvě žirafy.
Varan Aranka, hvězda z kampaně pražské zoo Seznamte se, letos v lednu upevnila svůj světový rekord - nakladla svou šestou snůšku vajec. Výrazně tak překonává někdejší držitelku rekordu z Washingtonu, jež se v devadesátých letech rozmnožila třikrát. Malá ,,dráčata" by se měla vylíhnout za 192 až 210 dní. Aranka je navíc mláďatům matkou a zároveň otcem. Už dvě snůšky vyprodukovala tzv. partenogenezí, tedy rozmnožením bez účasti samce.
Ptačí pavilon v pražské zoo se od začátku roku dočkal hned několika přírůstků. Jedněmi z nejvýznačnějších jsou mláďata kladivouše afrického, jehož odchov není snadný. V Zoo Praha jde v rámci tohoto druhu dokonce o první přirozený odchov po 40 letech.
Foto: ZOO Ústí nad Labem
Domácí Domácí
7. 4. 2012 13:00

S příchodem jara začínají v zoologických zahradách nové sezony. Zoo hlásí již první nové přírůstky, jinde čekají, až se jim ze zeleného vejce vylíhne emu, další zoo nabízí svatby v pavilonech.

 

Právě se děje

Další zprávy