Miss Roma mění pravidla, soutěž ovlivnili recesisté

Domácí Domácí
18. 12. 2013 13:24
Dívka, která vede hlasování, není podle organizátorů favoritkou soutěže krásy.
Foto: Rerpo http://missroma.cz/

Praha - Soutěž Miss Roma Internet mění dva týdny po svém zahájení pravidla. Organizátory k tomu vede ovlivňování výsledků ze strany některých uživatelů internetu.

"Do čela hlasování vystřelili soutěžící, která objektivně favoritkou soutěže krásy není," sdělil za pořádající internetové rádio iRoma.cz Petr Jeník.

Romskou královnu krásy volí lidé na internetu od 3. prosince. Za tu dobu stihla dívka na prvním místě nasbírat přes 20 tisíc hlasů, a má tak značný náskok před ostatními soutěžícími. Dívka s druhým nejvyšším počtem hlasů má něco přes 4 tisíce.

Původně měla soutěž skončit na začátku února, organizátoři se však rozhodli ukončit hlasování již 15. ledna. Po ukončení hlasování totiž vyberou sami organizátoři 30 dívek, které postoupí do následného superfinále. V něm se bude o vítězce opět rozhodovat pomocí internetového hlasování.

Rozhodnutí o změně pravidel vysvětlují organizátoři tím, že podle názoru některých lidí není výhra této soutěžící férová vůči ostatním soutěžícím, jiní prý zase stojí pevně za regulérností její výhry. "A oba tábory mají vlastně pravdu. Rozhodli jsme se proto k drobné změně pravidel, která bude vyhovovat oběma táborům," doplnil pořadatel romské miss.

Žádná z výherkyň soutěže však nepřijde zkrátka. Na ceny se tak mohou těšit královny krásy, které zvolí lidé ve finále i superfinále.

Organizátoři soutěže přirovnávají osud soutěže k pochybným výsledkům internetového hlasování Českého slavíka, kdy byl ze soutěže vyloučen rapper Řezník. Možná i proto se rozhodli organizátoři zvolit cestu změny pravidel, a ne zpochybnění účasti této soutěžící.

 

Právě se děje

Další zprávy