reklama
 
 

Míříte na dovolenou? Máme seznam tras, kde uvíznete

30. 6. 2011 13:15
Praha, Česko, Evropa. Podívejte se, kde při prázdninových cestách hrozí stojící kolony

Praha - Kolona až 25 kilometrů, zdržení kolem šesti hodin.

To čekalo ještě loni každého, kdo se o prázdninách vydal autem směrem na jih, po rakouské dálnici A10 k pohoří Vysoké Taury. Letos by tam zácpy měly zmizet - Rakušané ve čtvrtek otevírají souběžný druhý tubus Taurského tunelu. Problémy na evropských dálnicích tím ale nekončí. Naopak.

S příchodem prázdnin se už od čtvrtka čekají velké dopravní komplikace. Hlavně v Rakousku, kudy míří na jih i Češi, a v Německu, kde se řada úseků opravuje. S pomalu jedoucími kolonami aut se podle evropských autoklubů řidiči setkají zejména při cestě na populární Jadran.

Jak ukazuje grafika Aktuálně.cz, na trase Salzburg - Split čekají řidiče hned čtyři velmi riziková místa. Cestu přes Graz můžou zdržet zácpy okolo Vídně. 

Kritická místa v Evropě

Kromě Česka a Slovenska začínají prázdniny školákům v části Německa, ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Švýcarsku a třech rakouských spolkových zemích.

Podívejte se na mapu, na kterých hlavních evropských dálnicích se očekávají zácpy a jakým místům by bylo lepší se vyhnout.

Kritická místa v Česku

Zácpy mohou zkomplikovat i cestování po Česku. Podle odborníků nebudou situaci tolik komplikovat letní opravy, ale spíše případné dopravní nehody.

To je i případ tahů na Rakousko. Kromě dálnice D1 to bude silnice I/3 (E55) přes Tábor a České Budějovice k hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště/Wullowitz.

Přesto omezení a zúžení jízdních pruhů zcela jistě vytvoří na řadě míst kolony, především poblíž velkých měst. Projděte si kritická místa.

Kritická místa v Praze

Dopravu v hlavním městě v následujících dnech a týdnech čeká zatěžkávací zkouška, omezení zasáhnou i klíčové silniční tahy.

Začne se opravovat Nuselský most, omezen bude průjezd v Resslově ulici, na Smetanově a Podolském nábřeží. Ve směru do centra bude od 3. do 10. července uzavřený Vyšehradský tunel.

Řidiči se musí také připravit na omezení na Smetanově a Masarykově nábřeží a také v Křižovnické ulici, kde se bude opravovat tramvajová trať.

autor: Aktuálně.cz | 30. 6. 2011 13:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama