Míříte na dovolenou? Máme seznam tras, kde uvíznete

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 6. 2011 13:15
Praha, Česko, Evropa. Podívejte se, kde při prázdninových cestách hrozí stojící kolony
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Kolona až 25 kilometrů, zdržení kolem šesti hodin.

To čekalo ještě loni každého, kdo se o prázdninách vydal autem směrem na jih, po rakouské dálnici A10 k pohoří Vysoké Taury. Letos by tam zácpy měly zmizet - Rakušané ve čtvrtek otevírají souběžný druhý tubus Taurského tunelu. Problémy na evropských dálnicích tím ale nekončí. Naopak.

S příchodem prázdnin se už od čtvrtka čekají velké dopravní komplikace. Hlavně v Rakousku, kudy míří na jih i Češi, a v Německu, kde se řada úseků opravuje. S pomalu jedoucími kolonami aut se podle evropských autoklubů řidiči setkají zejména při cestě na populární Jadran.

Jak ukazuje grafika Aktuálně.cz, na trase Salzburg - Split čekají řidiče hned čtyři velmi riziková místa. Cestu přes Graz můžou zdržet zácpy okolo Vídně. 

Kritická místa v Evropě

Kromě Česka a Slovenska začínají prázdniny školákům v části Německa, ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Švýcarsku a třech rakouských spolkových zemích.

Podívejte se na mapu, na kterých hlavních evropských dálnicích se očekávají zácpy a jakým místům by bylo lepší se vyhnout.

Kritická místa v Česku

Zácpy mohou zkomplikovat i cestování po Česku. Podle odborníků nebudou situaci tolik komplikovat letní opravy, ale spíše případné dopravní nehody.

To je i případ tahů na Rakousko. Kromě dálnice D1 to bude silnice I/3 (E55) přes Tábor a České Budějovice k hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště/Wullowitz.

Přesto omezení a zúžení jízdních pruhů zcela jistě vytvoří na řadě míst kolony, především poblíž velkých měst. Projděte si kritická místa.

Kritická místa v Praze

Dopravu v hlavním městě v následujících dnech a týdnech čeká zatěžkávací zkouška, omezení zasáhnou i klíčové silniční tahy.

Začne se opravovat Nuselský most, omezen bude průjezd v Resslově ulici, na Smetanově a Podolském nábřeží. Ve směru do centra bude od 3. do 10. července uzavřený Vyšehradský tunel.

Řidiči se musí také připravit na omezení na Smetanově a Masarykově nábřeží a také v Křižovnické ulici, kde se bude opravovat tramvajová trať.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy