Ministryně Valachová představila nový tým, má devět náměstků

ČTK Markéta Hronová, ČTK
Aktualizováno 2. 7. 2015 11:27
Ve funkci nechává náměstka pro regionální školství Jaroslava Fidrmuce, jinak se tým kompletně obměnil.
Ministryně školství Kateřina Valachová.
Ministryně školství Kateřina Valachová. | Foto: Jiří Koťátko

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová představila svůj tým. Ve funkci nechává náměstka pro regionální školství Jaroslava Fidrmuce, jinak tým náměstků kompletně obměnila. Bude mít sedm odborných a dva politické náměstky. Ještě po svém předchůdci Marcelu Chládkovi zdědila Petra Hulinského, jako druhého politicky nominovaného náměstka vybrala svého soupeře o ministerskou funkci Stanislava Štecha.

Ministryně jako dva klíčové náměstky představila Danu Prudíkovou, náměstkyni pro řízení sekce legislativy a strategie, a Jaroslava Fidrmuce, náměstka pro vzdělávání.

"Lhůty, které ode mě bude Dana Prudíková dostávat, a některé už dostala, jsou smrtelné, ale snad se udrží a na podzim se budeme moct pochlubit společnými výsledky naší práce," uvedla Valachová. Fidrmuce pochválila za dobrou práci s tím, že je také jediným, koho si Valachová v týmu nechala.

Seznam náměstků (v závorce jsou ti bývalí):

Státní úředník: Jindřich Fryč

Náměstek zastupující člena vlády: Stanislav Štech (strategie)

Druhý politický náměstek: Petr Hulinský

Náměstek pro regionální školství a vzdělávání: Jaroslav Fidrmuc (KDU-ČSL) (zůstává)

Náměstek pro vysoké školy a výzkum (Veber): Robert Plaga (ANO)

Náměstek pro ekonomiku (Zikl): zatím Zuzana Matušková, vrchní ředitelka financování, vypíše výběrové řízení. Místo má obsadit někdo z úřadu

Náměstek pro fondy (Petra Bartáková): Václav Velčovský

Náměstek pro legislativu (Mlsna): Dana Prudíková

Náměstek pro sport (Hulinský): Pavel Šulc

Náměstek pro řízení sekce majetkové (nová funkce): Ivo Krýsa

"Vážím si toho. Líbí se mi, že paní ministryně nazvala ministerstvo školství ministerstvem budoucnosti. Musíme mít vizi, kam vzdělávání směřuje, a rozvíjet ji," řekl Fidrmuc na tiskové konferenci.

Ministryně také zřídila jednu novou sekci - majetkovou. Ta má nově sdružovat veřejné zakázky, IT, kontrolu přímo řízených organizací. "Viděla jsem, že v této oblasti má ministerstvo velké rezervy,“ komentovala to Valachová. Řízení této sekce se ujme Ivo Krýsa, dosavadní ředitel Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Prvním náměstkem bude Stanislav Štech, který nastoupí v polovině července. Prorektor Univerzity Karlovy, jenž byl kandidátem na ministra, bude mít vedle zastupování ministryně v době její nepřítomnosti na starost také strategii.

Na post politického náměstka byl ještě exministrem Marcelem Chládkem (ČSSD) přesunut rovněž dosavadní náměstek pro sport Petr Hulinský (ČSSD). "Bude mě zastupovat v portfoliu sportu," uvedla Valachová. Na jeho odborném místě Hulinského nahradí Pavel Šulc, který poslední rok pracoval jako vrchní ředitel sekce sportu a mládeže.

Jako náměstek v úřadu už za bývalého ministra působil zástupce ANO Robert Plaga, který se z nespecifikované funkce zástupce koaličního partnera přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum. Tam vystřídal Jaromíra Vebera. Novou legislativní náměstkyní je Dana Prudíková, která přichází z Úřadu vlády.

Rovněž na Úřadu vlády naposledy působil Václav Velčovský, který byl pověřen řízením sekce operačních programů. Pověřenou ekonomickou náměstkyní se stala Zuzana Matoušková, jež v posledních osmi letech řídila na ministerstvu školství sekci financování.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy