reklama
 
 

Ministryně Valachová představila nový tým, má devět náměstků

Aktualizováno 2. 7. 2015 11:27
Ve funkci nechává náměstka pro regionální školství Jaroslava Fidrmuce, jinak se tým kompletně obměnil.

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová představila svůj tým. Ve funkci nechává náměstka pro regionální školství Jaroslava Fidrmuce, jinak tým náměstků kompletně obměnila. Bude mít sedm odborných a dva politické náměstky. Ještě po svém předchůdci Marcelu Chládkovi zdědila Petra Hulinského, jako druhého politicky nominovaného náměstka vybrala svého soupeře o ministerskou funkci Stanislava Štecha.

Ministryně jako dva klíčové náměstky představila Danu Prudíkovou, náměstkyni pro řízení sekce legislativy a strategie, a Jaroslava Fidrmuce, náměstka pro vzdělávání.

"Lhůty, které ode mě bude Dana Prudíková dostávat, a některé už dostala, jsou smrtelné, ale snad se udrží a na podzim se budeme moct pochlubit společnými výsledky naší práce," uvedla Valachová. Fidrmuce pochválila za dobrou práci s tím, že je také jediným, koho si Valachová v týmu nechala.

Seznam náměstků (v závorce jsou ti bývalí):

Státní úředník: Jindřich Fryč

Náměstek zastupující člena vlády: Stanislav Štech (strategie)

Druhý politický náměstek: Petr Hulinský

Náměstek pro regionální školství a vzdělávání: Jaroslav Fidrmuc (KDU-ČSL) (zůstává)

Náměstek pro vysoké školy a výzkum (Veber): Robert Plaga (ANO)

Náměstek pro ekonomiku (Zikl): zatím Zuzana Matušková, vrchní ředitelka financování, vypíše výběrové řízení. Místo má obsadit někdo z úřadu

Náměstek pro fondy (Petra Bartáková): Václav Velčovský

Náměstek pro legislativu (Mlsna): Dana Prudíková

Náměstek pro sport (Hulinský): Pavel Šulc

Náměstek pro řízení sekce majetkové (nová funkce): Ivo Krýsa

"Vážím si toho. Líbí se mi, že paní ministryně nazvala ministerstvo školství ministerstvem budoucnosti. Musíme mít vizi, kam vzdělávání směřuje, a rozvíjet ji," řekl Fidrmuc na tiskové konferenci.

Ministryně také zřídila jednu novou sekci - majetkovou. Ta má nově sdružovat veřejné zakázky, IT, kontrolu přímo řízených organizací. "Viděla jsem, že v této oblasti má ministerstvo velké rezervy,“ komentovala to Valachová. Řízení této sekce se ujme Ivo Krýsa, dosavadní ředitel Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Prvním náměstkem bude Stanislav Štech, který nastoupí v polovině července. Prorektor Univerzity Karlovy, jenž byl kandidátem na ministra, bude mít vedle zastupování ministryně v době její nepřítomnosti na starost také strategii.

Na post politického náměstka byl ještě exministrem Marcelem Chládkem (ČSSD) přesunut rovněž dosavadní náměstek pro sport Petr Hulinský (ČSSD). "Bude mě zastupovat v portfoliu sportu," uvedla Valachová. Na jeho odborném místě Hulinského nahradí Pavel Šulc, který poslední rok pracoval jako vrchní ředitel sekce sportu a mládeže.

Jako náměstek v úřadu už za bývalého ministra působil zástupce ANO Robert Plaga, který se z nespecifikované funkce zástupce koaličního partnera přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum. Tam vystřídal Jaromíra Vebera. Novou legislativní náměstkyní je Dana Prudíková, která přichází z Úřadu vlády.

Rovněž na Úřadu vlády naposledy působil Václav Velčovský, který byl pověřen řízením sekce operačních programů. Pověřenou ekonomickou náměstkyní se stala Zuzana Matoušková, jež v posledních osmi letech řídila na ministerstvu školství sekci financování.

autoři: Markéta Hronová, ČTK | 2. 7. 2015 10:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama