Ministryně spravedlnosti Bradáčovou ani Zemana neodvolá

ČTK ČTK
17. 9. 2013 13:37
Je podle svých slov plně vytížena rozpočtem na příští rok a občanským zákoníkem.
Marie Benešová.
Marie Benešová. | Foto: Vojtěch Marek

Ústí nad Labem - Ministryně spravedlnosti v demisi Marie Benešová neplánuje změnu ve vedení vrchního a nejvyššího státního zastupitelství.

Lenku Bradáčovou neodvolá ani nepodá návrh vládě na odvolání Pavla Zemana, označila to za spekulace. Na tiskové konferenci na krajském soudě v Ústí nad Labem řekla, že ji plně zaměstnává občanský zákoník a rozpočet na příští rok.

"Ty spekulace nevzešly z mé strany a mrzí mě. Slova, která jsem řekla, jen popisují můj názor na stav vrchního státního zastupitelství," uvedla Benešová.

V rozhovoru pro Týden ministryně řekla, že výsledky působení Bradáčové nejsou zřetelné. "Vrchní státní zastupitelství v Praze se zmítá v dusné pracovní atmosféře, která pramení z nedůvěry paní Bradáčové k starším a déle sloužícím státním zástupcům," řekla Týdnu Benešová.

Z vedoucích funkcí proto podle ní odcházejí uznávaní odborníci a Bradáčová se obklopuje mladými stážisty, většinou z Unie státních zástupců, jejíž je předsedkyní.

"Jsem přesvědčená, že to paní vrchní státní zástupkyně dá do pořádku," uvedla Benešová s tím, že jako ministryně v demisi rozhodně nikoho odvolávat nehodlá. Odmítla také spekulace o blížícím se konci nejvyššího státního zástupce Zemana.

"Je jednoduché někoho odvolat, ale není snadné někoho do té funkce najít," doplnila.

Se státními zástupci se Benešová měla sejít v září kvůli novému zákonu o státním zastupitelství, schůzku ale musela odsunout na další měsíc.

"V současné době skutečně nedělám nic jiného než lítám kolem občanského zákoníku a rozpočtu. To jsou dvě témata, která mě naprosto vyčerpávají, takže ani státní zástupce v současné době neřeším," uzavřela ministryně.

 

Právě se děje

Další zprávy