Vratká židle Heleny Válkové. Co všechno zhoršilo její pozici

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
10. 2. 2015 12:55
Ministryně spravedlnosti podala demisi k 1. březnu. Podívejte se v přehledné grafice, za co byla během roku ve funkci kritizována.

Praha - Nešťastná personální politika, nedotažené zákony a unáhlené výroky. Tak vypadá stručný výčet pochybení, za která byla v loňském roce kritizována Helena Válková. Nyní ministryně spravedlnosti ve vládě končí, Andreji Babišovi předala demisi, která platí k 1. březnu.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš uvedl, že Válková sama dospěla k názoru, že splnila svoji misi a je čas odejít z funkce.

Hlavním favoritem na post ministra je nyní první náměstek Robert Pelikán. Podle předsedy hnutí ANO je Pelikán jediný možný kandidát, a bude ho proto navrhovat.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy