Ministr průmyslu Mládek dává funkci k dispozici. Pro mě to téma není, reaguje premiér

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 17. 10. 2016 9:50
Šéf resortu průmyslu Jan Mládek (ČSSD) předal premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) dopis, ve kterém dává svůj post ministra k dispozici. Premiér Sobotka potvrdil, že ministra Mládka z vlády odvolávat na základě nezvolení do Senátu nebude. "Téma setrvání nesetrvání ve vládě otevřel on sám (Mládek) a pro mě jako předsedu vlády to téma není. Já se tím zabývat teď nebudu," řekl s tím, že Mládka pokládá za zkušeného ministra. Mládek získal na Táborsku ve druhém kole pouze 40,16 procenta hlasů a prohrál s Jaroslavem Větrovským. Už dříve uvedl, že pokud nebude zvolen do Senátu, dá svou funkci k dispozici.
Jan Mládek.
Jan Mládek. | Foto: DVTV

Praha – Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) odevzdal v pondělí ráno premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) dopis, ve kterém dává funkci po neúspěchu v senátních volbách k dispozici. Premiér Sobotka nepřijme jeho rezignaci. "Rozhodující je vždy práce ministra ve vládě," sdělil Sobotka prostřednictvím tiskového odboru Úřadu vlády. Již v sobotu uvedl, že jako předseda vlády nechce, aby Mládek po prohře ve volbách post ministra opustil.

"Já jsem nikdy neříkal, že budu rezignovat, já jsem řekl, že dám funkci k dispozici, což jsem udělal před několika okamžiky," řekl Mládek. Sobotka považuje Mládka za zkušeného ministra. "Postoupil do druhého kola. Je to téma, které otevřel on sám," uvedl Sobotka už dříve. Dodal, že pro něj to téma není.

Mládek neuspěl ve druhém kole senátních voleb na Táborsku. Porazil ho učitel Jaroslav Větrovský (za ANO), kterému odevzdalo hlas 59,83 procenta voličů. Ministr průmyslu po volbách podotkl, že v závěru volební kampaně měl pocit, že nebojuje s Větrovským, ale s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.

Babiš v pátek na svém facebookovém profilu označil Mládka za politického parazita a vyzval voliče, aby podpořili Větrovského. Mládek na Twitteru reagoval tak, že Babiš je šíbr, který nezná slušnost, a jeho počínání je chucpe.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy