Ministr prodloužil akreditaci plzeňským právům o rok

ČTK ČTK
27. 6. 2012 19:23
Rozhodnutí exministra Josefa Dobeše (VV) o prodloužení akreditace do roku 2016 Fiala zrušil
Petr Fiala.
Petr Fiala. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr školství Petr Fiala prodloužil magisterskému programu plzeňských práv akreditaci o rok, aby studentům ulehčil situaci. Fiala to řekl na  mimořádném jednání se zástupci akreditační komise a Západočeské univerzity.

Rozhodnutí exministra Josefa Dobeše (VV) o prodloužení akreditace do roku 2016 Fiala zrušil. Už dřív ministerstvo zakázalo škole přijímat nové studenty.

Akreditaci má program do října 2013. "Univerzita bude hledat způsoby, jak akreditační komisi přesvědčit, že zajistí kvalitu dostudování," uvedla šéfka komise Vladimíra Dvořáková.

Univerzita musí zajistit požadovanou kvalitu vzdělávání a případně si za rok opět podat žádost o prodloužení akreditace na dostudování. "Jde nám o ochranu studentů," dodala. Někteří studenti se hlásí na právnické fakulty v Praze, Brně a Olomouci, studium ale musí začít od počátku.

Do pětiletého programu chtěla letos plzeňská fakulta nabrat 300 studentů, zákaz přijímání označilo vedení školy za likvidační. Fakulta navíc neví, zda bude moci přijmout do prvního ročníku nové bakaláře, jichž se na tříletý obor veřejná správa hlásí přes 160 na 100 míst. Ministerstvo školství to počátkem května fakultě zakázalo, ale zároveň prodloužilo akreditaci programu o čtyři roky. ZČU podala rozklad.

Zástupci právnických fakult v Praze, Brně a Olomouci ČTK potvrdili, že se k nim snaží dostat stovky plzeňských studentů. Přestup prý ale není možný. Plzeňští studenti se mohou jen znovu přihlásit ke studiu a v lepším případě jim může být prominuta přijímací zkouška. I prominutí přijímacích zkoušek ale školy povolují pouze výjimečně.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Další vysoké školy pro vaše studium.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy