Obvinění z plagiátorství čelí další ministr. Krčálova bakalářka obsahuje pasáže z jiné práce

Domácí Domácí
Aktualizováno 16. 7. 2018 20:20
Bakalářskou práci na téma Mládež a volný čas ministr Krčál obhájil v roce 2007 a získal za ní nejlepší možnou známku A.
Petr Krčál
Petr Krčál | Foto: ČTK

Praha - Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál podle serveru Seznam zprávy opsal několik stránek své bakalářské práce, kterou obhájil v roce 2007 na Institutu mezioborových studií Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Krčál tak stojí před stejným problémem, který v minulém týdnu řešila ministryně spravedlnosti Taťána Malá.

Premiér Andrej Babiš (ANO) novinářům řekl, že zatím neplánuje navrhnout Krčálovo odvolání. "Já jsem zvědav na reakci médií hlavně, jestli to proběhne stejně jako u paní Malé," dodal Babiš.

Program na odhalování plagiátu odhalil v Krčálově závěrečné práci podobnosti ve 14 procentech textu. Pasáže jsou podle Seznam zprávy necitované odstavce z odborných knih, které Krčál v práci nepřímo vydává za své vlastní.

Krčálův text se nejvíce shoduje s bakalářskou prací jiné studentky Institutu mezioborových studií zlínské UTB Marií Doležalovou. Ta na stejné škole obhájila svou práci o rok dříve v roce 2006. 

Krčál přiznal, že Doležalovou zná, ale neví, jak se mohly v jeho a v její práci objevit stejné části.

Ministr trvá na tom, že práci napsal sám. "Měl jsem přísného vedoucího a ten mě za můj přístup pochválil. Věřím jeho posudku," řekl Krčál na dotaz serveru Seznam zprávy.

Za bakalářskou práci na téma Mládež a volný čas ministr Krčál získal nejlepší možnou známku A.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy