reklama
 
 

Ministr Holcát i v demisi tlačí do systému miliardy

22. 8. 2013 12:30
Sněmovna skončila, vláda nemá důvěru, ale Martin Holcát svůj plán nevzdává.

Praha - Plán ministra zdravotnictví Martina Holcáta, jak získat do zdravotnictví několik miliard korun ze státního rozpočtu, nepadl, ani když vláda nezískala důvěru a poté skončila sněmovna.

Jak upozornil ve svém aktuálním vydání deník Insider, na to, aby se zvýšilo pojistné za státní pojištěnce, stačí vládní nařízení Rusnokova kabinetu. A na změnu nemocničních poplatků a na sanování dluhů nemocnic (odkup nevymahatelných pohledávek zdravotních pojišťoven) má pak ministr Holcát připravenou takzvanou senátní kličku.To znamená, že místo standardního vzniku zákonů přes sněmovnu, Senát a prezidenta přijde mimořádná cesta takzvaného zákonného opatření, pro něž stačí souhlas Senátu a prezidenta (a po volbách musí věc znovu odhlasovat také nová sněmovna).

Právě poslední položka Holcátova plánu - legislativní úprava týkající se koupě pohledávek - má však nejmenší šanci na úspěch, což připouští i Holcátovi lidé. "Bude to ještě dlouhá cesta," řekl deníku Insider ministrův náměstek Petr Nosek.

Odkupem pohledávek by podle ministra Holcáta měly pojišťovny získat pět miliard korun a pomohlo by to zejména největší tuzemské zdravotní pojišťovně VZP, která se v posledních letech pohybovala ve ztrátách mezi třemi až šesti miliardami korun, napsal Insider.

autor: Radek Nohl | 22. 8. 2013 12:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama