Ministr Drábek dostal vynadáno od vlastních úředníků

Domácí Domácí
25. 4. 2012 8:00
Při návštěvě Litoměřic ho na veřejnosti zkritizoval ředitel tamního úřadu práce
Ministr Jaromír Drábek.
Ministr Jaromír Drábek. | Foto: Vojtěch Marek

Litoměřice - Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09 musel při návštěvě Litoměřic přestát ostrou veřejnou kritiku nejen své práce, ale i celé vlády  Petra Nečase.

Podle informací deníku Insider se proti Drábkovi na veřejnosti postavil i jeden z předních úředníků resortu - ředitel Úřadu práce Litoměřice Ivan Vilím, který ministrovi na shromáždění zaměstnanců úřadu řekl, že jeho politika je hanebná.

Mistr přijel do Litoměřic na standardní obhlídku terénu a ředitel Vilím ho vůbec nešetřil. Z předem připraveného dvoulistu přečetl  chyby, kterých se šéf resortu podle něho dopustil.

Drábek se v osmi bodech krom jiného dozvěděl, že rozvrátil slušně zavedený systém služeb pro nezaměstnané, že pohrdá pracovníky úřadů práce nebo že si plete sociální služby s kasárnami.

Vilím je v čele litoměřického pracovního úřadu 17 let. I když sám volil TOP 09, přesto se netajil názorem, že Drábek je prvním ministrem, se kterým se nedá spolupracovat.

„Svou politikou jste způsobili to, že občané ztratili důvěru ve stát a jeho instituce, že se v důsledku toho aktivizují různé extremistické až fašizoidní skupiny a roste kriminalita a hlavně že komunistům rapidně stoupají preference. To je velmi hanebný výsledek vašeho dvouletého vládnutí. To nepadá jen na vaši hlavu, ale i na hlavu premiéra Nečase, prosím vás, vyřiďte mu to," řekl ministrovi, který má možnost ho kdykoli odvolat.

Drábek podle očitých svědků na stížnost odpověděl pouze poznámkou, že každý má právo na svůj názor. Stížnosti ředitele a dalších pracovníků si po hodinové návštěvě vyžádal písemně.

„Pan ministr nestihl zaměstnancům úřadu vysvětlit všechny detaily, a proto jim odpoví elektronickou poštou," vysvětlila další postup Drábkova mluvčí Viktorie Plívová. Žádné další kroky včetně personálních se zatím podle ní nechystají.

Pracovníci litoměřického úřadu svého ředitele podporují a dodávají, že stejně kritický postoj sdílejí s kolegy z ostatních pracovních úřadů. „Nespokojenost je celorepubliková. Slovo našeho pana ředitele už mají zaměstnanci všech úřadů práce v zemi a vrací se nám jenom souhlasná stanoviska," uvedl jeden z litoměřických zaměstnanců, Emil Rulf.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Vancouver zdolal Minnesotu a má v kvalifikaci play off mečbol

Hokejisté Vancouveru vyhráli třetí utkání kvalifikace play off NHL nad Minnesotou 3:0 a otočili stav série hrané na tři vítězství na 2:1 na zápasy. O branky Canucks se v Edmontonu postarali Brock Boeser, Antoine Roussel a Elias Pettersson, brankář Jacob Markström udržel při třetím startu ve vyřazovací části v kariéře poprvé čisté konto.

Vancouver po nedělní prohře 0:3 v úterý zdolal Wild 4:3 a po dnešním úspěchu může už v pátek útočit na postup. V 1. kole bojů o Stanleyův pohár byli Canucks naposledy v roce 2015.

Vítězný gól vstřelil celek z Britské Kolumbie ve 34. minutě v přesilové hře. Při vyloučení Jordana Greenwaye vypálil z levého kruhu Pettersson, gólman Alex Stalock puk vyrazil a z dorážky se prosadil Boeser. Po 139 vteřinách závěrečné části zvýšil Roussel, který po úniku uspěl bekhendovým blafákem. V čase 58:38 dovršil výsledek po přihrávce Quinna Hughese Pettersson.

Výsledek kvalifikace play off NHL:

Západní konference (Edmonton) - 3. zápas:

Minnesota - Vancouver 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 34. Boeser, 43. Roussel, 59. E. Pettersson. Střely na branku: 27:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Q. Hughes, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver). Stav série: 1:2.

Zdroj: ČTK
Další zprávy