Ministr dopravy Prahou na kole? "Všechno je jednou poprvé."

Ministr dopravy Prahou na kole? "Všechno je jednou poprvé."
Idylický úsek od ministerstva dopravy po vltavské náplavce však netrval dlouho.
Po cestě naslouchal Dobeš výkladu dopravního urbanisty Tomáše Cacha. "V Česku je silná cyklistická tradice, ale prostor pro alternativní dopravu v Praze je velmi omezený. Však uvidíte."
Po evropské cyklostezce EuroVelo 7 se dá dojet přes Mělník až do Drážďan. Pokud však chcete pokračovat na jih, anebo projet přes centrum Prahy, idylka končí.
Pro výhled na Pražský hrad z Palachova náměstí je nejlepší z kola sesednout a dál jít pěšky.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
26. 9. 2011 13:20

Praha - Ministr dopravy Pavel Dobeš se v sobotu pokusil proplést Prahou v sedle zapůjčeného kola.

V rámci pouličního festivalu "Zažít město jinak" mu organizátor akce iniciativa Auto*Mat nabídl možnost seznámit se s patáliemi cyklisty v centru hlavního města na vlastní kůži.

Pro Dobeše poprvé.

A možná i naposled.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy