Ministr dopravy Prahou na kole? "Všechno je jednou poprvé."

Ministr dopravy Prahou na kole? "Všechno je jednou poprvé."
Idylický úsek od ministerstva dopravy po vltavské náplavce však netrval dlouho.
Po cestě naslouchal Dobeš výkladu dopravního urbanisty Tomáše Cacha. "V Česku je silná cyklistická tradice, ale prostor pro alternativní dopravu v Praze je velmi omezený. Však uvidíte."
Po evropské cyklostezce EuroVelo 7 se dá dojet přes Mělník až do Drážďan. Pokud však chcete pokračovat na jih, anebo projet přes centrum Prahy, idylka končí.
Pro výhled na Pražský hrad z Palachova náměstí je nejlepší z kola sesednout a dál jít pěšky.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
26. 9. 2011 13:20

Praha - Ministr dopravy Pavel Dobeš se v sobotu pokusil proplést Prahou v sedle zapůjčeného kola.

V rámci pouličního festivalu "Zažít město jinak" mu organizátor akce iniciativa Auto*Mat nabídl možnost seznámit se s patáliemi cyklisty v centru hlavního města na vlastní kůži.

Pro Dobeše poprvé.

A možná i naposled.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy