Ministerstvo zahraničí má dva nové politické náměstky, jeden z nich dělal poradce Pochemu

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 8. 2018 19:59
Ministerstvo zahraničí má od středy dva nové politické náměstky - pražského zastupitele Lukáše Kauckého a Tomáše Petříčka, který byl dosud asistentem europoslance Miroslava Pocheho (všichni ČSSD). Vznik dvou míst náměstků na MZV schválila v rámci tzv. systemizace vláda v polovině července. Obě místa zrušil při svém nástupu do čela ministerstva předešlý šéf diplomacie Martin Stropnický (ANO). Kaucký se na ministerstvo jako politický náměstek vrací, působil tam od roku 2014, Petříček (36 let) byl Pocheho poradcem, v Evropském parlamentu pracoval s několikaměsíční přestávkou od roku 2014 až dosud. Na MZV jsou tak nyní dva političtí náměstci a pět odborných náměstků.
Sídlo ministerstva zahraničí v Černínském paláci.
Sídlo ministerstva zahraničí v Černínském paláci. | Foto: www.mzv.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy