Další bunkry na prodej. Ministerstvo obrany opět prodává nepotřebný majetek

Další bunkry na prodej. Ministerstvo obrany opět prodává nepotřebný majetek
Ministerstvo prodává i řopík, který se nachází asi 500 metrů od zastavěné části obce Zlatníky. Pořídit ho lze za 18 100 korun.
Další ze řopíků v obci Zlatníky u Opavy, i ten stojí 18 100 korun.
Pozemek v Praze-Michli o výměře asi 0,18 hektaru. Pozemek se nachází na rohu ulic Ohradní a Pod Vršovickou vodárnou I. Stojí 7,9 milionu korun.
Pozemek o výměře zhruba 0,3 hektaru se nachází v severní, okrajové části města Klatovy v Plzeňském kraji.
Foto: Ministerstvo obrany ČR.
5. 10. 2022 16:08
Ministerstvo obrany se znovu zbavuje nepotřebného majetku. Nabízí 28 objektů, tentokrát mezi ně poprvé zařadilo i šest pozemků. Na prodej je i třináct objektů bývalého pohraničního opevnění, takzvaných řopíků. Kompletní seznam nemovitostí je zveřejněn na stránkách ministerstva obrany.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

V Indonésii bude hrozit až rok vězení za nemanželský sex

Indonéský parlament v úterý schválil nový trestní zákoník, který mimo jiné zakazuje nemanželský sex a soužití nesezdaných párů. Nová norma, která se bude vztahovat na Indonésany i cizince, počítá s trestem až jednoho roku vězení za pohlavní styk osob, které neuzavřely manželství. Zákon musí ještě podepsat prezident, uvedly agentury AP a Reuters. Platnost zákazu i pro cizince kritizují mimo jiné firmy podnikající v cestovním ruchu.

Nový trestní zákoník má vstupovat v platnost postupně v příštích třech letech. Nyní je v Indonésii trestná manželská nevěra, ale nikoliv předmanželský sex.

Nový zákoník kritizují zástupci firem podnikajících cestovního ruchu. Místopředseda jejich sdružení firem Maulana Yusran označil zákon za "zcela kontraproduktivní". Podnikatelé se obávají, že tresty za nemanželský sex a soužití nesezdaných párů by mohly odradit zahraniční turisty v době, kdy se cestovní ruch vzpamatovává po pandemii covidu-19. V Indonésii je řada populárních turistických destinací, například ostrov Bali.

Schválení zákoníku podle agentury ukazuje na posilování konzervativních sil v nejlidnatější muslimské zemi na světě. Podle kritiků nové paragrafy posílí policejní kontrolu nad morálkou, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy