Další bunkry na prodej. Ministerstvo obrany opět prodává nepotřebný majetek

Další bunkry na prodej. Ministerstvo obrany opět prodává nepotřebný majetek
Ministerstvo prodává i řopík, který se nachází asi 500 metrů od zastavěné části obce Zlatníky. Pořídit ho lze za 18 100 korun.
Další ze řopíků v obci Zlatníky u Opavy, i ten stojí 18 100 korun.
Pozemek v Praze-Michli o výměře asi 0,18 hektaru. Pozemek se nachází na rohu ulic Ohradní a Pod Vršovickou vodárnou I. Stojí 7,9 milionu korun.
Pozemek o výměře zhruba 0,3 hektaru se nachází v severní, okrajové části města Klatovy v Plzeňském kraji.
Foto: Ministerstvo obrany ČR.
5. 10. 2022 16:08
Ministerstvo obrany se znovu zbavuje nepotřebného majetku. Nabízí 28 objektů, tentokrát mezi ně poprvé zařadilo i šest pozemků. Na prodej je i třináct objektů bývalého pohraničního opevnění, takzvaných řopíků. Kompletní seznam nemovitostí je zveřejněn na stránkách ministerstva obrany.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl v sobotu novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 39 policistů, což je zhruba desetina stavu z doby nejvyššího nasazení.

Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy