Ministerstvo hledá nového provozovatele registru vozidel

Domácí Domácí
28. 4. 2015 11:14
Smlouva se společností ICZ, která registr nyní spravuje, vyprší v září. Registr v minulosti provázela řada problémů.
Ministr Dan Ťok.
Ministr Dan Ťok. | Foto: René Volfík/FOTOREPO

Praha - Ministerstvo dopravy v červnu odstartuje výběrové řízení na nového provozovatele centrálního registru vozidel.

Smlouva se společností ICZ, která registr nyní spravuje, vyprší v září. Registr v minulosti provázela řada problémů.

"Chceme, aby ten systém fungoval, aby se zrychlily reakční doby a aby byl spolehlivější," vysvětlil ministr Dan Ťok.

Bez závislosti na dodavateli

Zakázka za 140 milionů korun je vypsána na 3 roky. Podle Ťoka se jedná o poslední výběrové řízení, poté už si chce ministerstvo provozovat celý systém samo.

"Můžeme do budoucna vypisovat zakázky na upgrade a vývoj produktu, ale provozování si chceme zabezpečit sami. Myslíme si, že by to měl stát dělat vlastními silami a neměli bychom být závislí na dodavateli," vysvětlil ministr.

Problémy už od začátku

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů.

Ministerstvo jeho novou verzi spustilo v roce 2012. Bez veřejné soutěže jej získala společnost ATS - Telcom Praha. Od počátku s ním byly problémy.

Po zhruba hodině provozu systém téměř na celý den zkolaboval a poté se několik týdnů potýkal s výpadky a množstvím chybně uvedených údajů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Střety mezi policií a Palestinci v Jeruzalémě si vyžádaly desítky zraněných

Izraelská policie se v pondělí opět střetla u mešity Al-Aksá v Jeruzalémě s palestinskými věřícími. Podle zpravodaje agentury AFP je na místě mnoho zraněných, podle palestinských zdrojů jde o desítky lidí.

Policisté proti Palestincům podle agentury AP použili slzný plyn a zábleskové granáty. Palestinci na policisty házeli kameny a další předměty.

Podle sdělení policie Palestinci z komplexu mešity Al-Aksá házeli kameny na přilehlou silnici. Podle Palestinců strážnici do komplexu mešity hodili zábleskové granáty a desítky lidí utrpěly zranění.

Na místě je podle AFP mnoho zraněných a městem se rozléhá houkání sirén. Policie podle agentury při zásahu použila pogumované projektily.

Dnes Izrael slaví svátek Den Jeruzaléma, který připomíná obsazení východní části města Izraelem za šestidenní války v roce 1967. Izrael připojil východní Jeruzalém ke zbytku města a celé jej nyní označuje za svou metropoli. Je to v rozporu s mezinárodním právem a Palestinci stále chtějí, aby byl východní Jeruzalém hlavním městem jejich budoucího státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy