Michal Hašek se vrací do sněmovny. Za tisícovku měsíčně bude asistovat poslanci Běhounkovi

Radek Dragoun Jakub Zelenka Radek Dragoun, Jakub Zelenka
22. 11. 2017 17:36
Poslanec Běhounek nabídl Haškovi místo asistenta před dvěma týdny. "Je to spíš konzultace na dálku s odměnou jeden tisíc korun a s možností vstupu do Poslanecké sněmovny," popsal svou práci Hašek.
Michal Hašek.
Michal Hašek. | Foto: Tomáš Škoda

Praha - Kdyby se události v roce 2013 ubíraly jiným směrem, dost možná by měl Michal Hašek jednu z vedoucích funkcí v ČSSD. Lánský puč, jak se schůzce jeho a dalších čtyř představitelů strany s úmyslem sesadit tehdejšího předsedu Bohuslava Sobotku říká, však nevyšel. Hašek jako bývalý místopředseda strany a předseda poslaneckého klubu se o rok později svého mandátu vzdal.

Nyní se však do sněmovny vrací. Ne jako zákonodárce, ale jako asistent poslance Jiřího Běhounka. "Pan Běhounek mi to nabídl s tím, že mám zkušenosti jako bývalý předseda klubu a bývalý předseda Asociace krajů a že se mnou chce záležitosti sněmovní práce konzultovat. Známe se z Asociace krajů a z Poslanecké sněmovny," řekl Aktuálně.cz Michal Hašek.

Každý poslanec má k dispozici 39 tisíc korun měsíčně na platy svých asistentů. Michal Hašek bude pobírat nejnižší možnou částku. "Nebudu se pohybovat po Poslanecké sněmovně a pracovat tam pět dnů v týdnu. Pan Běhounek mi nabídl minimální úvazek. Je to spíš konzultace na dálku s odměnou jeden tisíc korun a s možností vstupu do Poslanecké sněmovny," popsal Hašek.

Po nepodařených říjnových volbách Běhounkovo jméno často padá v souvislosti s postem nového předsedy ČSSD. Ten před několika dny prohlásil, že bez návratu některých upozaděných osobností strana dál fungovat nemůže. A jmenovitě zmínil vedle Jiřího Zimoly a Jeronýma Tejce právě Haška. "To není žádná věc, která by s tím souvisela," řekl Hašek s tím, že tuto nabídku přijal již zhruba před 14 dny.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy