Michal Berg odstoupil z funkce spolupředsedy Zelených, Davis ve vedení zůstává

ČTK ČTK
18. 6. 2024 17:38
Michal Berg odstoupil z funkce spolupředsedy Zelených, Davis ve vedení zůstává

Michal Berg odstoupil z funkce spolupředsedy Zelených, oznámil to na sociální síti X. Zdůvodnil to neúspěchem v evropských volbách, ve kterých Zelení získali 1,55 procenta hlasů. Magdalena Davis ve funkci spolupředsedkyně zůstává se zodpovědností za senátní a krajské volby, v předsednictvu Berga dočasně zastoupí Ondřej Mirovský, uvedla strana v tiskové zprávě. Berg a Davis vedli stranu společně od ledna 2020, své pozice dvakrát obhájili.

Rezignaci Berg oznámil na úterním jednání předsednictva Strany zelených. "Výsledek Zelených ve volbách do Evropského parlamentu je zklamáním a já za něj beru plnou odpovědnost. S kandidáty jako Johanna Nejedlová nebo Osamu Okamura jsme měli dosáhnout lepšího výsledku a jde plně za mnou, že se tak nestalo," uvedl Berg. Věří tomu, že Nejedlová nebo Osamu Okamura se v budoucnu v politice objeví, protože tam oba "bezpochyby patří", dodal.

Davis poděkovala Bergovi za práci a nasazení ve volební kampani a také za více než čtyři roky trvající spolupráci. "Věnoval Zeleným obrovské množství času a energie, a z důvodu omezených finančních zdrojů zajišťoval exekutivně mnohé činnosti, které v jiných stranách zajišťuje celý aparát," podotkla. Se spolustraníky se chce Davis nyní soustředit na senátní a krajské volby, ve kterých vede kandidátku ve Středočeském kraji.

 

Právě se děje

Další zprávy