Čtrnáctiletý chlapec z Teplic, který je podezřelý z vraždy kamarádky, chtěl zabít více lidí

ČTK ČTK
9. 3. 2016 7:58
Deník čtrnáctiletého chlapce, který podle policie zavraždil v únoru svoji o rok mladší kamarádku, odhalil, že mladík plánoval další vraždy. Chlapec měl dlouhodobé psychické problémy. Loni strčil do výtahové šachty kamaráda.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Ústí nad Labem - Čtrnáctiletý chlapec, který podle policie v polovině února zabil svoji o rok mladší kamarádku, plánoval zabít i další dívky. S odvoláním na informace z vyšetřování o tom píše Mladá fronta Dnes. Chlapec měl dlouhodobé psychické problémy. Loni strčil do výtahové šachty kamaráda.

Z deníku, který kriminalisté našli v bytě mladíkových rodičů, vyplývá, že chtěl zabít i další kamarádku, píše MF Dnes. Loni v listopadu pak údajně zabil a rozřezal kočku své matky. Ta se pak obrátila na psychiatra, aby chlapci zařídil ústavní léčbu. "Tu jsem zavrhl. Nepochybně by utíkal. Ústavní léčba není na zámek," řekl listu psychiatr Pavel Kozlík, který mladíka léčil.

Ochrannou léčbu nenavrhlo ani oddělení sociálněprávní ochrany dítěte. Znalci, kteří chlapce zkoumali i kvůli předchozímu útoku na kamaráda, dospěli k tomu, že není nebezpečný. Mladík podle kriminalistů loni v květnu shodil do výtahové šachty svého kamaráda kvůli banálnímu sporu. Krajské státní zastupitelství celou kauzu prověřilo, žádné pochybení ale nenašlo.

Kamarádku mladík podle policistů zavraždil v polovině února v teplické čtvrti Řetenice. Kriminalisté ho našli za necelých 24 hodin. "Vzhledem k tomu, že osoba je mladší 15 let, není tedy trestně odpovědná, bude věc odložena, řekla už dříve krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy