reklama
 
 

Čtrnáctiletý chlapec z Teplic, který je podezřelý z vraždy kamarádky, chtěl zabít více lidí

9. 3. 2016 7:58
Deník čtrnáctiletého chlapce, který podle policie zavraždil v únoru svoji o rok mladší kamarádku, odhalil, že mladík plánoval další vraždy. Chlapec měl dlouhodobé psychické problémy. Loni strčil do výtahové šachty kamaráda.

Ústí nad Labem - Čtrnáctiletý chlapec, který podle policie v polovině února zabil svoji o rok mladší kamarádku, plánoval zabít i další dívky. S odvoláním na informace z vyšetřování o tom píše Mladá fronta Dnes. Chlapec měl dlouhodobé psychické problémy. Loni strčil do výtahové šachty kamaráda.

Z deníku, který kriminalisté našli v bytě mladíkových rodičů, vyplývá, že chtěl zabít i další kamarádku, píše MF Dnes. Loni v listopadu pak údajně zabil a rozřezal kočku své matky. Ta se pak obrátila na psychiatra, aby chlapci zařídil ústavní léčbu. "Tu jsem zavrhl. Nepochybně by utíkal. Ústavní léčba není na zámek," řekl listu psychiatr Pavel Kozlík, který mladíka léčil.

Ochrannou léčbu nenavrhlo ani oddělení sociálněprávní ochrany dítěte. Znalci, kteří chlapce zkoumali i kvůli předchozímu útoku na kamaráda, dospěli k tomu, že není nebezpečný. Mladík podle kriminalistů loni v květnu shodil do výtahové šachty svého kamaráda kvůli banálnímu sporu. Krajské státní zastupitelství celou kauzu prověřilo, žádné pochybení ale nenašlo.

Kamarádku mladík podle policistů zavraždil v polovině února v teplické čtvrti Řetenice. Kriminalisté ho našli za necelých 24 hodin. "Vzhledem k tomu, že osoba je mladší 15 let, není tedy trestně odpovědná, bude věc odložena, řekla už dříve krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

autor: ČTK | 9. 3. 2016 7:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama