Mezinárodní tým na pomoc Japonsku povede český hasič

ČTK ČTK
17. 3. 2011 16:04
Tým má za úkol koordinovat humanitární pomoc z EU
Podat pomocnou ruku Japonsku vyráží mezinárodní tým pod vedením Čecha.
Podat pomocnou ruku Japonsku vyráží mezinárodní tým pod vedením Čecha. | Foto: Reuters

Praha - Do Japonska postiženého zemětřesením a tsunami vyráží pod vedením českého profesionálního hasiče Vladimíra Vlčka desetičlenný mezinárodní tým.

Bude analyzovat japonské požadavky a koordinovat materiální humanitární pomoc EU.

Členové týmu se nebudou pohybovat uvnitř ochranné zóny u jaderných elektráren.

Desetidenní mise začíná 18. března poradou v Bruselu, odkud tým odletí přes Mnichov do Tokia.

"Návrat do České republiky bude 28. března," řekl mluvčí hasičů Radek Kislinger s tím, že Vlček odlétá z ostravského letiště v pátek v sedm hodin ráno.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy