Mezi taxikáři v Ruzyni přituhuje. Potyčky řeší policie

Andrej Brabec
24. 2. 2010 19:20
Někteří cestujícím nakládají kufry proti jejich vůli
Ilustrační foto pražského taxikáře.
Ilustrační foto pražského taxikáře. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Cizinecká policie dospěla k názoru, že je nejvyšší čas řešit neurvalé chování pražských taxikářů. Na ruzyňském letišti jim začala kontrolovat licence.

„Jde o konkurenční boj jednotlivých firem na letišti. Běžně dochází k různým potyčkám, narušování veřejného pořádku. Často nás na to upozorňovali, tak jsme požádali městkou policii a magistrát, aby nám pomohli situaci řešit," vysvětluje Kateřina Rendlová, mluvčí cizinecké policie.

Jádrem sporu jsou licence, které mají přidělené jen některé společnosti, jenž taxislužby poskytují. Zájemců o lukrativní stanoviště je ale víc. Výsledkem jsou dokonce potyčky mezi taxikáři s licencí a zbylou skupinou, která v blízkosti letiště nemá co pohledávat.

Situace v některých případech došla tak daleko, že taxikáři, kteří licenci postrádají, lidem nakládali kufry do svých vozidel, aniž by je o to kdokoliv požádal. Cestující přitom často nemají o jejich služby zájem.

Na otázku, jak dlouho kontroly ještě potrvají, mluvčí nedokázala přesně odpovědět. Trvat to prý může týdny, ale i měsíce, situace se musí nejprve uklidnit.

Podle ČTK cizinecká policie od poloviny ledna do 23. února na letišti zkontrolovala 355 vozidel a uložila 124 pokut v celkové výši téměř 66 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Navalného spolupracovníci se obrátili na EU ve věci opozičníkova zdraví

Evropská unie musí tlačit na Moskvu, aby odsouzenému ruskému opozičníkovi Alexeji Navalnému umožnila ve věznici návštěvu jeho lékaře. V dopise ministrům zahraničí zemí Evropské unie to podle agentury Reuters uvedli spojenci předního kritika Kremlu, který drží protestní hladovku kvůli odpírání adekvátní lékařské péče.

Navalného spolupracovníci Vladimir Ašurkov a Leonid Volkov vyzvali šéfy diplomacie 27 členských zemí EU, aby opozičníkův zdravotní stav probrali na pondělním summitu. Kopii dopisu má Reuters k dispozici.

"Alexejovo zdraví se neustále zhoršuje. Špatně cítí obě nohy, ale i levou ruku, bolí ho záda a má svalovou ochablost," stojí v dopise. "Alexej trpí také horečkami a silným kašlem. Několika jeho spoluvězňům v trestanecké kolonii v poslední době diagnostikovali tuberkulózu," dodávají autoři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy