reklama
 
 

Metrem D pouze na konečnou. Praha zvažuje, že osmikilometrovou trasu vybuduje i bez stanic

21. 11. 2016 12:30
Na osmikilometrové lince metra D ze začátku nebudou žádné stanice. Jen nástupní na Pankráci a konečná v Písnici. Městu se totiž nedaří vykoupit pozemky, na kterých by se zastávky měly postavit.

Praha – Plánovaná linka metra D bude mít ze začátku jen nástupní a konečnou stanici. Důvodem absence zastávek na osmikilometrové trase je fakt, že se Praze nedaří vykoupit pozemky, na kterých by je postavila. Podle pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) a náměstka pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) to však nebude bránit tomu, aby se nová linka, která povede z Pankráce do Písnice, otevřela.

"Zadal jsem na dozorčí radě dopravního podniku za úkol připravit variantu metra D, která bude mít pouze stanice na Pankráci a v Depu Písnice," potvrdil pro server Seznam.cz Dolínek. Vykupování pozemků bude Praha řešit průběžně.

Podle Krnáčové je hlavním cílem otevřít novou linku metra co nejdříve. "Chceme zprovoznit metro co nejrychleji. Prioritou je spojit periferii a centrum města," vysvětlila podle webu Krnáčová neobvyklý záměr.

Zastávky na trase D by měly vyrůst u Thomayerovy nemocnice, krčského nádraží, v Libuši, v Nových Dvorech a na Olbrachtově. Hlavními soupeři města jsou dvě skupiny vlastníků pozemků, na nichž mají stát především plánované stanice Nádraží Krč a Nemocnice Krč. Majitelé pozemků by zde také rádi stavěli – ale kvůli připravovanému metru nemohou.

Krnáčová i Dolínek plánují, že se metro začne razit ještě do voleb v roce 2018. Otevření metra D bude mít ale několik let zpoždění. Jeho zprovoznění se nedá očekávat před rokem 2026. Kvůli zpoždění je také jisté, že na ně Praha nedostane očekávanou pětimiliardovou dotaci z fondů EU.

autor: Domácí | 21. 11. 2016 12:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama