Meteorologové slibují babí léto. Konec září má být teplý

Domácí Domácí
13. 9. 2014 15:16
Teplé počasí, které panuje v Česku od začátku září, bude pokračovat minimálně do konce měsíce.
Meteorologové slibují babí léto.
Meteorologové slibují babí léto. | Foto: Thinkstock

Praha - Teplé počasí, které panuje v Česku od začátku září, bude pokračovat minimálně do konce měsíce. Meteorologové slibují , že výraznější ochlazení nepřinese ani první dekáda v říjnu.

„Období od 15. září do 12. října bude teplotně nadprůměrné. Naopak po velmi bohatém srážkovém období, které se vyskytovalo na našem území od konce srpna, nás čeká v následujících čtyřech týdnech relativně suché počasí,“ předpovídá Český hydrometeorologický ústav na svém portálu.

Nejméně srážek očekávají v období od 22. září do konce měsíce.

Na přelomu září a října se teploty obvykle pohybují kolem průměrných 11,4 stupně Celsia. Nejstudenější podzim meteorologové zaznamenali v roce 1972, naměřili tehdy průměrných 7,6 stupně Celsia. Naopak nejtepleji bylo v roce 2006, kdy se lidé těšili z teplot kolem 13,5 stupně Celsia.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy