reklama
 
 

Městská žalobkyně Hercegová podle policie kryla Janouška

2. 8. 2014 15:55
Státní zástupkyně Jana Hercegová byla podle policie v kontaktu s náměstkem vrchního zastupitelství v Praze Liborem Grygárkem, který byl za zneužití pravomoci v Janouškův prospěch již obviněn.

Praha - Protimafiánský policejní útvar, který od února 2012 rozplétá klientelistické vazby kolem lobbistů Romana Janouška, Ivo Rittiga a dalších, narazil při vyšetřování na podezřelé aktivity šéfky Městského státního zastupitelství v Praze Jany Hercegové. Informuje o tom deník Právo.

Vyšetřovatelé Hercegovou podezřívají z účelového zametání kauz kolem vlivných zákulisních hráčů. Jedna z nich se měla týkat podezřelých prodejů bytů na Praze 1, ze kterých měli úředníci na úplatcích inkasovat částku 20 procent z ceny bytu.

Policisté měli podle Práva indicie, že jedním z kupců je i lobbista Roman Janoušek, jenže předtím než stačili získat klíčové důkazy se do případu vložila Hercegová.

"Ze strany podezřelé bylo konstatováno, že dosud nejsou důvody pro zahájení úkonů trestního řízení a aby prověřování informace nadále pokračovalo ještě před zahájením úkonů," cituje Právo policejní spis. Detektivové nakonec konstatovali, že poté, co podezřelé prodeje ustaly, není už co vyšetřovat.

Schůzky s Grygárkem

O vyšetřování podezřelých nákupů bytů Hercegová podle policie informovala náměstka Vrchního zastupitelství v Praze Libora Grygárka. Detektivové to dokazují e-maily, které si v této věci zasílali.

Grygárek byl již koncem minulého roku obviněn za to, že nenařídil vyšetřování Janouškova podezřelého bankovního konta ve Švýcarsku. Městská žalobkyně Hercegová dosud z ničeho obviněna nebyla.

"Neznám rozsah prověřování, které vede ÚOOZ, a navíc jsem vázána povinností mlčenlivosti," vzkázala Právu v přes mluvčí zastupitelství Štěpánku Zenklovou.

Podle vyšetřovatelů se však Grygárek s Hercegovou často scházeli na utajovaných schůzkách a ke vzájemné komunikaci měli vyčleněno speciální telefonní číslo.

autor: Domácí | 2. 8. 2014 15:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama