Foto: Mejdan na kolečkách. Asistenti slavili se svými klienty dvacet let na trhu sociálních služeb

Foto: Mejdan na kolečkách. Asistenti slavili se svými klienty dvacet let na trhu sociálních služeb
Do hlubin kina Světozor se sjíždějí lidé na speciálních strojích.
Po chvíli jsou speciální schodolezy přehřáty a ukáže se nepostradatelnost asistentů.
Dnes bude mít premiéru film mapující letošní kampaň "Jedeme v  tom s vámi", kdy provázel čtyřicet osobností, které byly ochotny na pár hodin usednout do vozíku a ozkoušet si starosti i slasti života s asistentem.
Sál se naplnil.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
13. 12. 2015 18:40
Státní systém sociálních služeb stále preferuje lidi s postižením zavřené v ústavech před jejich zařazením do normálního života. Příspěvek na péči, který lidé na vozíku dostávají, jim zaplatí tři, maximálně čtyři hodiny asistence za den. "Čtyři hodiny života denně nestačí" - to je název kampaně, kterou se snaží změnit přístup státu k lidem s vážným hendikepem.

Státní systém sociálních služeb stále preferuje lidi s postižením zavřené v ústavech před jejich zařazením do normálního života. Příspěvek na péči, který lidé na vozíku dostávají, jim zaplatí tři, maximálně čtyři hodiny asistence za den. "Čtyři hodiny života denně nestačí" - to je název kampaně, kterou se snaží změnit přístup státu k lidem s vážným hendikepem. 10. prosince 2015, v den lidských práv měl v Praze premiéru film o radostech a strastech života s asistentem.

 Film "Můj život s asistencí" si můžete prohlédnout zde:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy