Mecenáš Zubové Soukup dá do kampaně max. 10 milionů

Kateřina Eliášová
8. 7. 2009 12:40
Zubová chce zaujmout programem Zelená Praha
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Mecenáš Demokratické strany zelených a její místopředseda Jaromír Soukup bude platit kampaň "své" předsedkyně Olgy Zubové, která má na pražské kandidátce ČSSD pro letošní volby číslo pět.

Zatím není jisté, jak konkrétně kampaň bude vypadat a kolik do ní Soukup vloží. Olga Zubová nicméně v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz potvrdila, že o konkrétní formě podpory se začne v blízké době jednat.

"V nejbližších dnech se sejde jeho (Jaromíra Soukupa - pozn. red.) manažerský štáb a bude se bavit nejen o tom, jakým směrem se kampaň povede, ale taky o tom, jaké prostředky do toho dá," řekla Zubová Aktuálně.cz.

Ta minulý pátek kývla na nabídku šéfa pražské ČSSD Petra Hulinského, aby byla na kandidátce oranžových místo Petra Ibla, který na poslední chvíli nominaci vzdal.

Sto milionů to nebude

Jaromír Soukup, který vede vlivnou mediální agenturu, před několika dny prohlásil, že by na kampaň Demokratické strany zelených byl ochoten dát až sto milionů korun.

"Nevím, jakou částkou by se byl pan Soukup ochoten podílet na současné kampani, ale myslím, že ta částka nebude taková," uvedla Zubová. "Bylo by namístě, abychom se nějakým dílem podíleli na kampani. Já osobně se na ní budu podílet svou účastí a prací," dodala.

“Já nepředpokládám, že by částka kampaně přesáhla deset milionů korun,” řekl Aktuálně.cz Soukup.

Zubová popřela, že by finanční účast Jaromíra Soukupa byla jednou z podmínek jejího umístění na kandidátce ČSSD.

Sponzoruji Zubovou, ne ČSSD

Soukup odmítá spekulace médií, že by nadto platil i kampaň sociálních demokratů, za něž Zubová kandiduje. Přesto jim rozhodně pomůže se zviditelnit. Před eurovolbami zaplavily plakáty s obličejem poslankyně, která vystoupila z klubu Strany zelených a poté byla ze strany vyloučena, celou zemi.

“Oslovení veřejnosti bude stejně masivní, ale kampaň nebude tak viditelná, protože těch ploch nebude tolik. Použijeme i internet a tiskovou inzerci,” prozradil Soukup.

Zelená Praha

Zubová už připravuje kampaň, nevyloučila, že se objeví i na mítincích ČSSD. "Pan Hulinský má zájem o zelenou politiku, detaily kampaně ještě probereme. Máme zpracovaný Zelený program pro zdravé město, v nejbližší době jej představíme," dodala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy