Mé parkovací průkazy nejou padělky, tvrdí Kohout

ČTK ČTK
6. 7. 2014 15:30
Parkovací průkaz poslance a senátora Lukáši Kohoutovi prý vydali Roman Houska a Hana Orgoníková.
Lukáš Kohout
Lukáš Kohout | Foto: Tomáš Netočný

Praha - Parkovací průkaz poslance i průkaz asistenta senátora, které neoprávněně užívá Lukáš Kohout, nejsou padělané. ČTK to dnes sdělil sám Kohout, který v minulosti proslul jako falešný asistent exministra zahraničí Jana Kavana.

Průkazy prý využívá k levnému parkování v ČR. Kohoutovo neoprávněné užívání průkazu asistenta senátora bude šetřit policie.

Kohout tvrdí, že průkazy obdržel od Romana Housky (ČSSD) a Hany Orgoníkové (ČSSD). Oba toto tvrzení nemohou potvrdit, neboť již zemřeli.

"Průkaz asistenta senátora PČR mi vydal partner exhejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové Roman Houska z ČSSD, neboť nás pojilo politické podnikání... Parkovací průkaz poslance Parlamentu ČR jsem obdržel od členky sociální demokracie a poslankyně Hany Orgoníkové, která mé vozidlo i využívala," sdělil Kohout. Současně dodal, že oba průkazy policii vydá, pokud o to bude požádán.

Ředitelka senátního odboru vnějších vztahů a služeb Pavlína Heřmánková v pátek sdělila, že senátoři předali celou věc policii. Kohout není asistentem a na kartě je navíc zneužitý podpis předsedy Senátu Milana Štěcha. Štěch podle jejího tvrzení průkazy senátorských asistentů nepodepisuje.

Kohout v minulosti vystupoval jako asistent, vedoucí kanceláře nebo mluvčí Jana Kavana. Jeho jménem objednával lety do zahraničí. V roce 2006 byl za tento podvod odsouzen na 28 měsíců s pětiletou zkušební dobou. Před třemi lety organizoval protiromské pochody v domovském Varnsdorfu, letos neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy