Maturitní vysvědčení za 25 tisíc, magistr za trojnásobek. Manželé z Teplic padělali dokumenty

ČTK ČTK
13. 9. 2016 8:42
Manželský pár z Teplic vyráběl falzifikáty maturitního vysvědčení i vysokoškolských diplomů, které si od nich koupily nejméně dvě desítky lidí. Policie dvojici obvinila a oba jsou nyní ve vazbě. Obviněni jsou i kurýři, kteří padělané dokumenty distribuovali. Všem hrozí až šest let za mřížemi.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Ústí nad Labem – Ústecká policie odhalila skupinu, která padělala maturitní vysvědčení a vysokoškolské diplomy. Klíčovými osobami byl manželský pár z Teplic, který už před lety vyráběl falešná školní vysvědčení a stojí kvůli tomu před soudem, píše úterní Mladá fronta Dnes (MfD). Falešný doklad o vzdělání si koupilo víc než 20 lidí.

Ceny za falešné doklady se podle MfD lišily. Maturitní vysvědčení prodávali padělatelé za 25 tisíc korun, bakalářský titul za 50 tisíc korun, magisterský pak za 75 tisíc korun. "Při tom uplatňovali obchodního ducha, když chtěl někdo maturitu i s diplomem, dostal slevu. Jiným slevili pár tisíc za náklady na cestu pro diplom," řekl MfD šéf ústecké hospodářské kriminálky Milan Kotrc.

Padělatelé měli klienty z celé České republiky. K předávání falzifikátů využívali kurýry. I ty policie obvinila. Manželé jsou stíháni vazebně, kurýři na svobodě. "Víme nejméně o 50 lidech, kteří si od chtěli koupit diplom nebo maturitní vysvědčení. U 26 už to máme potvrzené," doplnil Kotrc. Všem obviněným hrozí až šest let vězení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy