Matku-tyranku viní policie z dalšího trestného činu

ČTK, Red Dom
23. 5. 2007 16:22
Policie také vyhlásila pátrání po Barboře Škrlové
Dům v Dušínově ulici v Kuřimi. Paní Mauerová si ho pronajímala od pana Jestřába.
Dům v Dušínově ulici v Kuřimi. Paní Mauerová si ho pronajímala od pana Jestřába. | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Klára Mauerová, matka sedmiletého chlapce, který byl nalezen svázaný ve sklepě domu, byla obviněna z dalšího trestného činu - zbavení osobní svobody. 

Žena je už tak stíhána pro dva trestné činy. "Za týrání a zbavení osobní svobody jí hrozí až osm let vězení," řekla mluvčí jihomoravské policejní správy.

Třicetiletá Mauerová si obvinění již převzala. Stíhána je vazebně. Policie také prověřuje, kdo všechno o tom, že svého syna svazovala a zavírala v komoře kuřimského rodinného domu, věděl. Podle některých informací by mohli být tito lidé obvinění z podílnictví na trestném činu. Policejní mluvčí ale neuvedla, zda připravují kriminalisté obvinění dalších osob.

Policie dnes také oficiálně vyhlásila pátrání po třiatřicetileté Barboře Škrlové. Tato žena se podle jedné z verzí vydávala za třináctiletou Annu. Od května, kdy dala výpověď v Domě dětí a mládeže, kde vyučovala hudební výchovu, prý o sobě nedala vědět.

To, že Barbora Škrlová se za Annu vydávala uvedla v pátek při policejním výslechu i sestra obviněné Kláry Mauerové, Kateřina. Policie však také stále pracuje s verzí, že Anna skutečně existuje a pátrání po ní neuzavřela.

Reportéři hovoří se sousedkou paní Mauerové na sídlišti v Brně
Reportéři hovoří se sousedkou paní Mauerové na sídlišti v Brně | Foto: Ludvík Hradilek
Foto: Ludvík Hradilek
Marie Vodičková ráda hovoří s novináři.
Marie Vodičková ráda hovoří s novináři. | Foto: Ludvík Hradilek
Foto: Ludvík Hradilek
Klokánek v Brně -Líšni
Klokánek v Brně -Líšni | Foto: Ludvík Hradilek
Ventilačku v Klokánku dokáže otevřít i šikovné dítě. Tudy utekla třináctiletá Anička.
Ventilačku v Klokánku dokáže otevřít i šikovné dítě. Tudy utekla třináctiletá Anička. | Foto: Ludvík Hradilek

ČTĚTE VÍCE:
Kuřimská kauza - Přehledně, jak jen to jde

 

Právě se děje

před 30 minutami

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 35 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy