Matka s dítětem na Říčansku vypadly z okna. Žena na místě zemřela

Domácí Domácí
29. 11. 2016 12:15
Matka s dítětem vypadly v úterý ráno na Říčansku z okna. Ženě už záchranáři nedokázali pomoci, dítě záchranka transportovala do motolské nemocnice. "Její zranění byla neslučitelná se životem," upřesnila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. Na místě zasahoval i vrtulník. "Dítě utrpělo vážná mnohočetná poranění, která ho bezprostředně ohrožovala na životě," dodala mluvčí s tím, že je museli lékaři napojit na řízenou ventilaci.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Tomáš Netočný
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Italská policie provedla razie kvůli pádu janovského mostu

V rámci vyšetřování okolností tragického pádu mostu v Janově provedla nyní italská policie razie v sídle provozovatele dálniční sítě Autostrade per l'Italia (ASPI) a její dceřiné firmy SPEA, která dohlíží na bezpečnost staveb. Dnes o tom informovala agentura APA. Při neštěstí loni přišlo o život 43 lidí, dosavadní vyšetřování ukazuje na závažná bezpečnostní pochybení. Vlastníkovi obou společností, holdingu Atlantia, v důsledku hrozí, že přijde o koncesi na provoz dálnic.

Dálniční Morandiho most v Janově se loni v srpnu zřítil v délce 100 metrů. Tragédie vyvolala obavy o bezpečnost mostů v italské dálniční síti. Uvedené firmy čelí podezření, že falšovaly dokumenty o bezpečnostních kontrolách na mostech před neštěstím i po něm. Podle zjištění italského tisku byly už od roku 2014 obeznámeny s rizikem zřícení stavby. Tři zástupci firmy proto skončili ve vazbě, desítky dalších manažerů úřady vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy