reklama
 
 

Martin Bursík je v nemocnici, má klíšťovou encefalitidu

7. 6. 2011 23:05
Exministr leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v jedné z pražských nemocnic

Praha - Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík se nakazil klíšťovou encefalitidou a leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v jedné z pražských nemocnic.

"Je vážně nemocný. Má klíšťovou encefalitidu. Několik týdnů nesmí telefonovat ani pracovat," řekla serveru idnes.cz jeho partnerka Kateřina Jacques.

Dodala, že klíštěte si ani jeden z nich nevšiml. "O klíštěti jsme nevěděli, ani jsme je nezaznamenali, encefalitida se projevila nejprve jako opakovaná viróza," uvedla Jacques. Bursíka postihly vysoké horečky, zvracení a velké bolesti hlavy, poté i typické ztuhnutí šíje.

"Vše nejprve nasvědčovalo viróze. Ani dva krevní testy v nemocnici encefalitidu neodhalily, teprve až podrobnější zkoumání, které ukázalo otok na mozku," dodala Jacques. Bursík byl podle ní hospitalizován minulou neděli.

Lékaři podle Jacques potvrdili, že nárůst infikovaných klíšťat je za posledních 50 let enormní. "Dávají to do souvislosti i se změnou klimatu, což je zrovna v souvislosti s Martinem zajímavý paradox," dodala Jacques.

autor: ČTK | 7. 6. 2011 23:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama