Martin Bursík je v nemocnici, má klíšťovou encefalitidu

ČTK ČTK
7. 6. 2011 23:05
Exministr leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v jedné z pražských nemocnic

Praha - Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík se nakazil klíšťovou encefalitidou a leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v jedné z pražských nemocnic.

"Je vážně nemocný. Má klíšťovou encefalitidu. Několik týdnů nesmí telefonovat ani pracovat," řekla serveru idnes.cz jeho partnerka Kateřina Jacques.

Dodala, že klíštěte si ani jeden z nich nevšiml. "O klíštěti jsme nevěděli, ani jsme je nezaznamenali, encefalitida se projevila nejprve jako opakovaná viróza," uvedla Jacques. Bursíka postihly vysoké horečky, zvracení a velké bolesti hlavy, poté i typické ztuhnutí šíje.

"Vše nejprve nasvědčovalo viróze. Ani dva krevní testy v nemocnici encefalitidu neodhalily, teprve až podrobnější zkoumání, které ukázalo otok na mozku," dodala Jacques. Bursík byl podle ní hospitalizován minulou neděli.

Lékaři podle Jacques potvrdili, že nárůst infikovaných klíšťat je za posledních 50 let enormní. "Dávají to do souvislosti i se změnou klimatu, což je zrovna v souvislosti s Martinem zajímavý paradox," dodala Jacques.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy