Marketér Marek Prchal u Babiše skončil. Pro hnutí ANO pracoval deset let

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 1. 2. 2023 17:13
Marketér Marek Prchal a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ukončili spolupráci, která trvala deset let. Prchal to potvrdil serveru Info.cz. Důvodem podle něj není výsledek prezidentských voleb, konec v marketingovém týmu ANO byl prý naplánován už před nimi. Prchala nedávno ze svých řad vyloučilo sdružení reklamních profesionálů Art Directors Club kvůli Babišově neetické reklamě v prezidentských volbách.
Marek Prchal a Andrej Babiš ve štábu hnutí ANO při sněmovních volbách v roce 2017.
Marek Prchal a Andrej Babiš ve štábu hnutí ANO při sněmovních volbách v roce 2017. | Foto: Lukáš Bíba

"Bylo to deset let, které jsou jednou za život," řekl Prchal webu info.cz. "S Andrejem Babišem jsme se rozloučili a popřáli si hodně štěstí," dodal.

Prchal byl součástí marketingového týmu ANO od roku 2013, kdy se hnutí dostalo do sněmovny se ziskem 47 mandátů. Stalo se součástí vlády Bohuslava Sobotky spolu s ČSSD a KDU-ČSL. Prchal jako odborník na online komunikaci a sociální sítě byl od té doby u všech kampaní. Babiš ho po sněmovních volbách v roce 2017 označil za "génia sociálních sítí", chválil ho i za knihu O čem sním, když náhodou spím.

Prchal stál také u zrodu webu Médiář.cz, který se zaměřuje na marketing a média. V minulosti radil pražské primátorce Adrianě Krnáčové. 

Před několika dny se stal prvním členem, kterého za 30 let fungování vyloučilo sdružení Art Directors Club Czech Republic. Podle členů překročila Babišova kampaň nejen profesionální, ale i etické hranice.

Předseda hnutí ANO čelil kritice za billboardy s textem "Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják. Prezident Babiš." Kritici mu vyčítali to, že straší voliče. Babiš přiznal, že se text nepovedl, a slíbil, že ho změní. Na billboardech se pak objevily nové plakáty s nápisem "Generál nevěří v mír" s dovětkem "Volte mír. Volte Babiše".

Babiš nakonec ve druhém kole prezidentské volby prohrál o téměř milion hlasů s generálem Petrem Pavlem. V pondělním rozhovoru pro Mladou frontu Dnes pak Babiš uvedl: "Je pravda, že náš marketér kampaň úplně nezvládl. Úplně se nepovedl ten billboard, na kterém neměl být voják, ale generál, a měl mluvit o míru. A ne o válce. Měli jsme se také víc držet hesla, že pomáhám lidem." Konkrétní jméno marketéra ale neuvedl.

Video: Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart (20. 1. 2023)

Rozhovor s Petrem Pithartem. | Video: Blahoslav Baťa, Jakub Zuzánek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy