Manažeři jezdili za peníze IT firmy do Alp, ředitel VZP je odvolal

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 7. 10. 2015 14:37
Trojici manažerů odvolal ředitel VZP Zdeněk Kabátek kvůli zájezdům do rakouských Alp, které jim platila IT firma Hewlett-Packard. Společnost údajně zaměstnancům největší tuzemské zdravotní pojišťovny hradila pobyt v luxusním hotelu, dopravu i skipasy. Kabátek již rozhodl také o provedení plošného auditu IT zakázek.
Ředitel VZP Zdeněk Kabátek.
Ředitel VZP Zdeněk Kabátek. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Trojice manažerů VZP, kterým společnost Hewlett-Packard platila zájezdy do rakouských Alp, přišla o své funkce. Rozhodl o tom ředitel největší tuzemské zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek.

Český rozhlas Radiožurnál ve středu uvedl, že pracovníci Všeobecné zdravotní pojišťovny jezdili na zájezdy za peníze soukromé IT firmy nejméně od roku 2009. Společnost Hewlett-Packard manažerům platila luxusní hotel, dopravu i skipasy.

"Jde o preventivní krok, aby nemohly být žádným způsobem zpochybňovány současné a budoucí zakázky. Co se týče zakázek z minulosti, nehodlám dělat ukvapené závěry a s případnými dalšími kroky počkám na výsledky plošného auditu, který jsem už v pondělí nařídil provést," řekl Kabátek.

Firma dostala zakázky za tři miliardy

Kdo o funkce přišel, vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny neuvedlo. Tiskový mluvčí Oldřich Tichý ale prohlásil, že všichni jsou dál zaměstnanci VZP.

Zájezdů se podle Radiožurnálu účastnila například současná ekonomická náměstkyně VZP Markéta Slavíková, ředitel regionální pobočky Praha Pavel Pivrnec, hlavní analytik IT projektů Martin Kreidl, bývalý náměstek VZP Tomáš Červinka a ředitel pojistného odboru a správy pohledávek Petr Nosek.

Vedle odvolání několika zaměstnanců nařídil ředitel Zdeněk Kabátek také plošný audit. Kontrola se zaměří na všechny IT zakázky od roku 2006.

Od roku 2008 do současnosti získal Hewlett-Packard od VZP zakázky za zhruba tři miliardy korun. Většina z nich byla uzavřena bez otevřené soutěže, formou takzvaného jednacího řízení bez uveřejnění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy