Maláčová má nakročeno stát se novou královnou Pařížské

Sabina Slonková
6. 11. 2012 10:12
Síť obchodů v Pařížské ulici mají získat Bakalovi od Rittiga a Vejvalkové

Praha - Manželka miliardáře Zdeňka Bakaly Michaela Maláčová má nakročeno stát se novou královnou Pařížské ulice.

Podle zjištění, které ve svém pondělním vydání publikoval deník Insider, je těsně před podpisem smlouvy dohoda, podle níž převezme od Ivo Rittiga a Lenky Vejvalkové na nejprestižnější pražské adrese síť luxusních obchodů.

Ty doposud provozuje společnost Prospekta Moda s anonymními akciemi, za niž oficiálně vystupuje Rittigova bývalá partnerka Lenka Vejvalková, která drží 50 procent akcií.

Některé zdroje dokonce mluví o tom, že obchod už je hotový. Mediální zástupce Maláčové to nepotvrdil, nicméně uvedl, že jednání jsou ve finále.

"Můžeme potvrdit, že jednání s Prospekta Moda CZ se dostala do stadia, kdy jsme začali jednat o podmínkách potenciální akvizice. Pokud budou jednání o akvizici úspěšně završena, vydáme k věci oficiální tiskovou zprávu," řekl Insideru Ondřej Micka, mediální zástupce společnosti Luxury Brand Management, kterou manželé Bakalovi vlastní.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
O jak velký obchod se jedná? Které obchody by Maláčová-Bakala ovládli a za jakých podmínek?

 

Právě se děje

před 49 minutami

Saská kontrarozvědka označila protiimigrační hnutí Pegida za extremistické

Saský Zemský úřad pro ochranu ústavy (LfV), který v této německé spolkové zemi plní funkci regionální kontrarozvědky, nově považuje protiimigrační a protiislámské hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) za extremistické. V pátek to oznámil šéf saské LfV Dirk-Martin Christian. Pro hnutí Pegida a její představitele nové hodnocení znamená, že se dostávají do hledáčku tajných služeb. Pegida vznikla v Sasku, které je její baštou, postupně se rozšířila i do dalších spolkových zemí, ale její popularita v posledních letech výrazně poklesla.

Saská kontrarozvědka uvádí, že Pegida vykazuje radikální úsilí a že v průběhu let se rozvinula z protestního v protiústavní hnutí. "Tím, že Pegida poskytuje známým pravicovým radikálům veřejnou agitační platformu, aby mohli šířit protiústavní názory a ideologie, funguje toto hnutí jako jakési propojení mezi extremisty a neextremisty," řekl Christian. To pak podle něj vede k posouvání hranic mezi demokratickými a radikálními postoji.

Zdroj: ČTK
Další zprávy