Majitelka mamby zelené v nemocnici zemřela, příčinou nebylo uštknutí

Domácí Domácí
Aktualizováno 12. 10. 2018 12:47
Majitelka hada byla od minulého úterý v umělém spánku, podle mluvčího nemocnice ale příčina úmrtí ženy nesouvisí s hadím uštknutím.
Mamba zelená.
Mamba zelená. | Foto: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Praha - Majitelka smrtelně jedovaté mamby zelené, kterou had minulý týden v pražských Hlubočepích uštkl a poté uprchl, zemřela v nemocnici. Informovala o tom na Twitteru Česká televize. Informaci Aktuálně.cz potvrdil mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Filip Brož.

Třicetiletou ženu smrtelně jedovatý had uštkl v pondělí, záchranáři ji na místě museli resuscitovat, poté ji převezli do motolské nemocnice. Když vyšlo najevo, že ji uštkl had, byla převezena do VFN, kde jí podali antisérum. Od té doby byla v umělém spánku. Podle mluvčího ale příčina úmrtí s hadím uštknutím nesouvisí.

"Přes veškerou naši snahu pacientka zemřela, příčina úmrtí nesouvisí s hadím uštknutím," řekl mluvčí. Více informací k případu sdělit nechtěl, už minulý týden ale uvedl, že antisérum sice zabralo, ale že žena má i jiné významné zdravotní komplikace.

Mamba zelená uštkla ženu minulé úterý večer a poté zmizela v útrobách domu v pražských Hlubočepích. Žena byla poté ve vážném stavu převezena do nemocnice, kde ji lékaři udržovali v umělém spánku. Po hadovi poté pátraly bezpečnostní složky, nalézt se jej podařilo až minulý pátek, kdy jej odborník odchytil v zahrádkářské kolonii poblíž Hlubočep.

Podle pražské Městské veterinární správy (MěVS) neměla žena chov hada schválený. Případem se zabývá i policie, která vyšetřuje, jak had unikl a jak ho majitelka získala. Odchycenou mambu odvezl herpetolog Tomáš Bublík k sobě a zatím o ni pečuje, její další osud zatím není jistý, šéf pražské ZOO ale uvedl, že by se o ni zoologická zahrada případně postarala.

Mambu zelenou našla žena v zahrádkářské kolonii | Video: Aktu.cz
 

Právě se děje

Další zprávy