Jaké domy policie zabavila otci lihového bosse. Podívejte se

Radek Nohl Tomáš Kunc © Přispěvatelé OpenStreetMap, Radek Nohl, Tomáš Kunc
Aktualizováno 14. 1. 2015 20:05
Vladimír Březina byl obviněn z praní špinavých peněz. Policie mu proto zmrazila majetek rozesetý po celé Moravě. Jde o 23 budov a také přes 50 pozemků o rozloze zhruba 80 tisíc metrů čtverečných.
Foto: © Přispěvatelé OpenStreetMap

Havířov

Budovy (umístěno v mapě)

U Stromovky 1481/9

Pozemky

1366 m2
267 m2
53 m2
552 m2

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy