Učni už nebudou sytit zastupitele. Několikrát nám bylo zle, přiznala Krnáčová

ČTK ČTK
28. 4. 2016 13:41
Občerstvení na magistrátu bude nově zajišťovat firma Eurest. Primátorka Krnáčová uvedla, že ke změně se rozhodli kvůli kvalitě jídla. Doposud se o občerstvení staralo Střední odborné učiliště Čakovice, jehož studenti si na radnici plnili povinnou praxi. Podle zastupitele Ondřeje Prokopa (ANO) byl předešlý dodavatel na problémy s kvalitou opakovaně upozorňován, ale ke zlepšení nedošlo. "Vařili špatně, já jsem toho důkazem. Dvakrát mi bylo špatně, a nejen mně," řekla na jednání primátorka Adriana Krnáčová (ANO).
Magistrát v Praze
Magistrát v Praze | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - O občerstvení na pražském magistrátu se nově stará firma Eurest. Občerstvení pro zastupitele zajistí za více než 80 tisíc korun za dva jednací dny. Pražská radnice vypověděla z magistrátu Střední odborné učiliště Čakovice, jehož studenti si na radnici plnili povinnou praxi. Tento krok na dnešním jednání zastupitelstva kritizovali opoziční zastupitelé.

Magistrát se rozhodl pro tento krok kvůli kvalitě jídla. "Vařili špatně, já jsem toho důkazem. Dvakrát mi bylo špatně, a nejen mně," řekla na jednání primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

"Oslovili jsme desítku společností včetně tří učilišť, která vyučují obory gastronomie. Dnešní občerstvení zajišťuje společnost Eurest a cena občerstvení je naprosto srovnatelná s cenou, která platila doposud. V budoucnu bychom rádi vyzkoušeli i jiné společnosti," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zatímco učiliště si účtovalo za jeden jednací den zastupitelstva necelých 60 tisíc korun, Eurest si za dva dny účtuje přes 80 tisíc korun.

Opoziční zastupitelé na jednání tento krok kritizovali. Vadila jim nejen výměna, ale také způsob rozdávání lístečků na svačiny a obědy zastupitelů. Nově nedostali obyčejný lísteček, ale v obálce kartičky na křídovém papíře.

Zastupitel za Piráty Mikuláš Ferjančík s výměnou dodavatele nesouhlasí. "Bohužel to teď místo městské školy zajišťuje nějaká bezpohlavní cateringová společnost. Mně chutnalo, takže to moc nechápu," napsal na Facebooku.

Zastupitel Ondřej Prokop (ANO) s ním nesouhlasí. "Minulému dodavateli byly chyby vytýkány a byl upozorněn několikrát. Za mnoho měsíců nedokázali úroveň stravování zlepšit. Kvalita jídla je dnes diametrálně jinde," vysvětlil důvody změny Prokop.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Ministryně financí Schillerová zvažuje zrušení několika daňových výjimek

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zvažuje zrušení několika daňových výjimek. Jedna z nich se týká takzvaného časového testu při prodeji investičních bytů. Další v dnešní Partii televize Prima Schillerová upřesnit nechtěla, protože nebyly projednány s koaliční sociální demokracií. Totéž se týká daňového osvobození příjmů z prodeje bytů.

Příjmy z prodeje investičních bytů se nedaní v případě, že je majitelé vlastní nejméně pět let, uvedla ministryně. Lhůtu by chtěla prodloužit na 15 let. Opatření by podle ministryně mohlo podpořit vlastnické bydlení lidí, kteří by byt také skutečně užívali, stát by mohl získat kolem 600 milionů korun ročně.

"Mám tam ještě tři, čtyři věci," uvedla Schillerová. Pokud by na nich byla v koalici shoda, ukončení těchto daňových výjimek by přineslo podle ní dvě až tři miliardy korun.

Koalice se nedávno dohodla na zavedení nedaněného stravenkového paušálu pro zaměstnance, který by měl fungovat vedle klasických stravenek. Daňové zvýhodnění paušálu by mělo zůstat stejné jako u stravenek, v případě stokorunové stravenky by tak zaměstnanci měli mít 55 korun za každý odpracovaný den. Změna kritizovaná zejména odbory má být součástí daňového balíčku, který by měl platit od roku 2021.

před 33 minutami

Na cenách Goya uspěl Almodóvarův film Bolest a sláva

Sedm španělských cen Goya včetně těch za režii a nejlepší film získalo Bolest a sláva režiséra Pedra Almodóvara. Sošku za herecký výkon na galavečeru ve své rodné Malaze převzal Antonio Banderas. V Bolesti a slávě hraje stárnoucího režiséra, jehož předobrazem byl sám Almodóvar. Pět cen dostalo drama ze španělské občanské války Mientras dure la guerra (Dokud je válka) režiséra Alejandra Amenábara. Nejlepší herečkou je Belén Cuestaová z dramatu La Trinchera Infinita (Nekonečný zákop), jež vypráví o muži skrývajícím se za frankistické diktatury ve svém domě. Cenu pro nejlepší evropský film si odnášejí Bídníci francouzského režiséra malijského původu Ladje Lye.

Zdroj: ČTK
Další zprávy