Učni už nebudou sytit zastupitele. Několikrát nám bylo zle, přiznala Krnáčová

ČTK ČTK
28. 4. 2016 13:41
Občerstvení na magistrátu bude nově zajišťovat firma Eurest. Primátorka Krnáčová uvedla, že ke změně se rozhodli kvůli kvalitě jídla. Doposud se o občerstvení staralo Střední odborné učiliště Čakovice, jehož studenti si na radnici plnili povinnou praxi. Podle zastupitele Ondřeje Prokopa (ANO) byl předešlý dodavatel na problémy s kvalitou opakovaně upozorňován, ale ke zlepšení nedošlo. "Vařili špatně, já jsem toho důkazem. Dvakrát mi bylo špatně, a nejen mně," řekla na jednání primátorka Adriana Krnáčová (ANO).
Magistrát v Praze
Magistrát v Praze | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - O občerstvení na pražském magistrátu se nově stará firma Eurest. Občerstvení pro zastupitele zajistí za více než 80 tisíc korun za dva jednací dny. Pražská radnice vypověděla z magistrátu Střední odborné učiliště Čakovice, jehož studenti si na radnici plnili povinnou praxi. Tento krok na dnešním jednání zastupitelstva kritizovali opoziční zastupitelé.

Magistrát se rozhodl pro tento krok kvůli kvalitě jídla. "Vařili špatně, já jsem toho důkazem. Dvakrát mi bylo špatně, a nejen mně," řekla na jednání primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

"Oslovili jsme desítku společností včetně tří učilišť, která vyučují obory gastronomie. Dnešní občerstvení zajišťuje společnost Eurest a cena občerstvení je naprosto srovnatelná s cenou, která platila doposud. V budoucnu bychom rádi vyzkoušeli i jiné společnosti," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zatímco učiliště si účtovalo za jeden jednací den zastupitelstva necelých 60 tisíc korun, Eurest si za dva dny účtuje přes 80 tisíc korun.

Opoziční zastupitelé na jednání tento krok kritizovali. Vadila jim nejen výměna, ale také způsob rozdávání lístečků na svačiny a obědy zastupitelů. Nově nedostali obyčejný lísteček, ale v obálce kartičky na křídovém papíře.

Zastupitel za Piráty Mikuláš Ferjančík s výměnou dodavatele nesouhlasí. "Bohužel to teď místo městské školy zajišťuje nějaká bezpohlavní cateringová společnost. Mně chutnalo, takže to moc nechápu," napsal na Facebooku.

Zastupitel Ondřej Prokop (ANO) s ním nesouhlasí. "Minulému dodavateli byly chyby vytýkány a byl upozorněn několikrát. Za mnoho měsíců nedokázali úroveň stravování zlepšit. Kvalita jídla je dnes diametrálně jinde," vysvětlil důvody změny Prokop.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy