Lyžovačka začíná. Za kolik v Česku? Podívejte se

Red Dom
14. 11. 2007 18:06
Přehled lyžařských středisek v Česku
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Všechna největší lyžařská střediska v republice zahájí o víkendu sezónu.

Zatímco minulý víkend se lyžovalo na několika sjezdovkách v Krkonoších a v Jizerských horách, tento víkend lyžování na horách skutečně začne. I když ne všechny sjezdovky budou v lyžařských centrech sjízdné.

Kromě Krušných hor se zatím lyžuje také v Krkonoších a v Jizerských horách.

V následujících dnech by podle meteorologů mělo vydržet mrazivé počasí poskytující ideální podmínky pro zasněžování děly. Podle stávajících předpovědí počasí by teploty kolem nuly měly vydržet do konce příštího týdne a pravděpodobně i déle.

Rovněž běžkaři by si tak v následujících dnech měli přijít na své.

Projděte si v přehledu, kde všude a za kolik můžete v Česku lyžovat.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Japonská sonda se vzorky z asteroidu přistane příští týden

Kapsle se vzorky odebranými loni z asteroidu Rjugu japonskou sondou Hajabusa 2 se dostane na Zemi už koncem příštího týdne. V neděli 6. prosince časně ráno místního času přistane v jihoaustralské písečné poušti, napsal zpravodajský server ScienceAlert.

Hajabusa 2 se vydala na cestu k planetce ze základny na jihu Japonska začátkem prosince před šesti lety. Ke svému cíli dorazila v polovině roku 2018, po letu vesmírem trvajícím tři a půl roku. Na podzim téhož roku pak zahájila plnění záměru celého projektu - hledat stopy původu Sluneční soustavy.

Vědci podle webu ScienceAlert předpokládají, že kapsle se 100 miligramy materiálu z planetky přistane v poušti státu Jižní Austrálie mezi 03:30 a 04:30 místního času (17:30 a 18:30 SEČ). Na základně australského královského letectva ve městě Woomera se už více než týden na tento okamžik pilně připravují, především na pátrání po kapsli a na její následnou přepravu do Japonska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy