Luxová chce do sněmovny. Stala se dvojkou na Pardubicku

Michal Štůsek Michal Štůsek
9. 3. 2010 13:17
Na kandidátce Pardubického kraje je za vicehejtmanem Romanem Límkem

Pardubice - Lidovci v Pardubickém kraji posilují před květnovými volbami do Poslanecké sněmovny.

Oznámili, že dvojkou na kandidátce se stala Věra Luxová, vdova po dlouholetém předsedovi KDU-ČSL Josefu Luxovi. Původně přitom figurovala až na pátém místě.

Jedničkou zůstává vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, u něhož lidovci sází na desetiletou praxi z krajské politiky. Věra Luxová, která nahradila radního Petra Šilara, má své působení v politice založit na důvěře a morálních hodnotách.

"Ráda bych posílila důvěru v politiku KDU-ČSL a nabídla ji lidem jako slušnou alternativu k velkým stranám," říká ke své kandidatuře.

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční letos 28. a 29. května. Podle dnes zveřejněného průzkumu KDU-ČSL balancuje na pětiprocentní hranici, která je nezbytná pro zvolení.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy