Luxová chce do sněmovny. Stala se dvojkou na Pardubicku

Michal Štůsek Michal Štůsek
9. 3. 2010 13:17
Na kandidátce Pardubického kraje je za vicehejtmanem Romanem Límkem

Pardubice - Lidovci v Pardubickém kraji posilují před květnovými volbami do Poslanecké sněmovny.

Oznámili, že dvojkou na kandidátce se stala Věra Luxová, vdova po dlouholetém předsedovi KDU-ČSL Josefu Luxovi. Původně přitom figurovala až na pátém místě.

Jedničkou zůstává vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, u něhož lidovci sází na desetiletou praxi z krajské politiky. Věra Luxová, která nahradila radního Petra Šilara, má své působení v politice založit na důvěře a morálních hodnotách.

"Ráda bych posílila důvěru v politiku KDU-ČSL a nabídla ji lidem jako slušnou alternativu k velkým stranám," říká ke své kandidatuře.

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční letos 28. a 29. května. Podle dnes zveřejněného průzkumu KDU-ČSL balancuje na pětiprocentní hranici, která je nezbytná pro zvolení.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy