Luxová chce do sněmovny. Stala se dvojkou na Pardubicku

Michal Štůsek Michal Štůsek
9. 3. 2010 13:17
Na kandidátce Pardubického kraje je za vicehejtmanem Romanem Límkem

Pardubice - Lidovci v Pardubickém kraji posilují před květnovými volbami do Poslanecké sněmovny.

Oznámili, že dvojkou na kandidátce se stala Věra Luxová, vdova po dlouholetém předsedovi KDU-ČSL Josefu Luxovi. Původně přitom figurovala až na pátém místě.

Jedničkou zůstává vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, u něhož lidovci sází na desetiletou praxi z krajské politiky. Věra Luxová, která nahradila radního Petra Šilara, má své působení v politice založit na důvěře a morálních hodnotách.

"Ráda bych posílila důvěru v politiku KDU-ČSL a nabídla ji lidem jako slušnou alternativu k velkým stranám," říká ke své kandidatuře.

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční letos 28. a 29. května. Podle dnes zveřejněného průzkumu KDU-ČSL balancuje na pětiprocentní hranici, která je nezbytná pro zvolení.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy