Lupiči, kteří zastřelili čerpadlářku, si z benzinky odnesli 10 tisíc a cigarety

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 1. 2019 15:39
Zdroj foto: Policie ČR Zdroj foto: Policie ČR
Z prosincové loupeže a vraždy čerpadlářky na benzinové pumpě v Nelahozevsi na Mělnicku jsou podezřelí dva muži ve věku 26 a 32 let. Policie oba zadržela v pondělí a podala návrh na vazbu. Starší je stíhaný za vraždu, hrozí mu až výjimečný trest, druhý muž je stíhaný pro loupež, v případě prokázání viny mu hrozí deset let vězení. Při přepadení odnesli asi 10 tisíc korun v hotovosti a cigarety za zhruba 3000 korun.
Video:

Policisté k případu, který se stal 3. prosince, prověřovali přes 300 poznatků. "Jeden ze zadržených je vícekrát trestaný, oba mají kriminální minulost," dodal Aleš Pavlík z krajského policejního ředitelství.

Připomněl, že policisté pracovali i s verzí, že jedním z pachatelů je žena, a to kvůli jeho zvláštnímu způsobu chůze, který zachytily kamery. "Dalším šetřením, vyhodnocováním stop a tak podobně jsme tuto verzi vyloučili a dále jsme vyfiltrovali poznatky … že pachatelem je muž a spolupachatelem je také muž," dodal.

Pavlík také novinářům řekl, že s podobným případem se za deset let, co působí na krajském ředitelství, ještě nesetkal. Na otázku, zda byla nalezena vražedná zbraň, neodpověděl, nepotvrdil ani informaci, že podezřelého z vraždy policii nahlásil jeho komplic. O vzetí podezřelých do vazby bude mělnický soud rozhodovat ve čtvrtek dopoledne.

Mladšího z podezřelých zadrželi policisté v Kralupech nad Vltavou, staršího ve Vojkovicích na Mělnicku. Na případu pracovalo podle Pavlíka kolem 50 lidí. Čin byl výjimečný i tím, že pachatelé stříleli po ženě, která se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice. Značně sledovaný případ sledovali nejen lidé z okolních obcí, ale také obsluha čerpacích stanic po celé republice.

Detaily případu policisté nesdělili s tím, že by to mohlo ohrozit další vyšetřování. 

Policisté zadrželi podezřelé:

Tady policisté zadrželi jednoho podezřelého z prosincové vraždy ženy, která obsluhovala benzinku v Nelahozevsi. | Video: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 28 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy