Lupič vykradl devět pošt, s lupem pak unikal na kole

Zpravodajská směna
8. 2. 2010 15:05
Policie si na něj v jedné z poboček České pošty počíhala
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Frýdek-Místek - Až při deváté loupeži se policii podařilo dopadnout šestatřicetiletého pachatele, který přepadával pošty v okresech Frýdek-Místek a Karviná.

Muž udělal fatální chybu: necelého tři čtvrtě roku se totiž opakovaně vracel na stejná místa.

Pokaždé se oháněl zbraní a z místa činu prchal na kole.

Lupič se policii ke všem devíti přepadením přiznal. Jeho motivem měly být dluhy. Celkem se mu podařilo ukrást téměř sto tisíc korun a nyní mu hrozí až 10 let vězení.

Úřednice se lekla a utekla

Všechny pošty přepadal ve stejném oblečení a často také s papírkem, na kterém stálo, že má zbraň a chce peníze. Třikrát se mu tak podařilo od vyděšených úřednic získat několik desítek tisíc korun.

Neuspěl ale vždy, například na poště v Dobraticích, kde se snažil působit jako Ukrajinec. Jeho šablonovité chování navíc začalo být po čase policii nápadné. 

Na začátku července přepadl poštu v Ropnici, ve které se úřednice lekla a před mužem utekla. "Podle zajištěných stop však bylo zřejmé, že se jednalo o stejného pachatele, který loupil měsíc předtím v Soběšovicích," popisoval průběh vyšetřování policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Osudnou mu nakonec byla pošta v Bludovicích. Tam opět přijel na kole, když ale na úřednici vytáhl pistoli, vystřídali ji u přepážky policisté a muž putoval do policejní cely ve Frýdku-Místku.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy