Lupič hrozil v Břeclavi pumovým útokem

ČTK ČTK
29. 7. 2009 22:00
Břeclav - Centrum v Břeclavi dnes na dvě a půl hodiny ochromil třiačtyřicetiletý lupič poté, co v 17:00 přepadl tamní pobočku GE Money Bank.

Muž byl sice záhy zadržen, tvrdil ale, že v pobočce zanechal balíček s výbušninou.

„Hrozba byla planá, bomba se nenašla," řekla ČTK mluvčí policie Kamila Haraštová.

Při loupeži nebyl nikdo zraněn, mluvčí neuvedla k události bližší informace. Neupřesnila ani, zda muž peníze pod hrozbou pumového útoku získal.

Doplnila jen, že byl dopaden bezprostředně poté, co do pobočky vstoupil.

Kvůli události muselo být celé centrum Břeclavi neprodyšně uzavřeno. Policie z něj dokonce odklonila dopravu. Teprve pak do banky povolala pyrotechniky. Výbušninu ale nenašli.

Muž je nyní v policejní cele. Předpokládá se, že v nejbližších hodinách bude obviněn z loupeže.


 

Právě se děje

před 2 minutami

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí poté, co vedení strany dosadilo na pozici lídra Romana Onderku místo jihomoravského předsedy Štefana.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy